Mustafa Denizli ve Galatasaray
Kemal Kaçar

Mustafa Denizli ve Galatasaray

Bu içerik 353 kez okundu.
Reklam

Galatasaray'da Hamza Hamzaoğlu dönemi bitti. 3 kupalı antrenör, makul bir gerekçe olmaksızın takımdan gönderildi. Yerine getirilen isim ise Türk Futbolu'nun 3 büyük (Fatih Terim, Şenol Güneş) teknik direktöründen biri; Mustafa Denizli...

 

 

Hamza Hamzaoğlu, Prandelli'nin yıkık takımını devralmış ve çok kısa sürede takımın moral motivasyonunu yukarı çekerek ve taktiksel açıdan pragmatist davranarak Galatasaray'ı ayağa kaldırmıştı. Sezon sonunda da zaten 3 kupa birden gelmişti. Ama Hamza Hoca'nın sanırım en büyük eksikliği "karizma" idi. Hiçbir zaman yönetim ve taraftardan ciddi bir destek bulamadı. Kabul edelim ki hatrı sayılır hataları da olmadı değil. Özellikle oyuncu değişikliklerinde bir türlü doğru seçimleri yapamaması, TT Arena'da bile Galatasaray'ın taraftar desteğini arkasında hissedememesine neden oluyordu. 

 

 

Ama ayrılık bu şekilde mi olmalıydı? Hayır. Hocanın basına yaptığı bir açıklama, sonu oldu. Benzer açıklamayı Fatih Terim yapsaydı yine takımdan gönderilir miydi, sanmıyorum. Burada Hamza Hamzaoğlu'nun "karizma" konusu gündeme geliyor maalesef. 

 

 

Geçmişi bırakıp bugüne bakacak olursak, Mustafa Denizli, hele de sezon ortasında görev değişikliği için en uygun isim. Takımı tanıma, ülke futboluna adapte olma gibi yabancı hocalar için kullanılabilecek klişelere muhtaç değil Denizli. Zaten Türk Futbolu'nun içini dışını biliyor, 3 büyüğü de şampiyon yapmış tek hoca. Yorumculuğundan dolayı zaten Galatasaray'ı da yakından tanıyor. Tek dezavantajı 5 yıldır herhangi bir takımda görev yapmayışı. Ama tecrübesiyle bu farkı kapatacaktır.

 

 

Galatasaray'da ne değişir? Bir kere Mustafa Denizli'nin defansa ne denli önem verdiğini özellikle Beşiktaş döneminden iyi biliyoruz. Hamza Hamzaoğlu'nun -Melo'nun gidişi de bunda büyük etken- bir türlü çözemediği "şeffaf orta saha" sorunu giderilebilir. Geride daha sağlam bir takım görebiliriz. Ayrıca Türk futbolcuların performansı hatrı sayılır bir derecede artacaktır. Eh, yeni teknik direktörün gelişi nedeniyle takımda meydana gelecek klasik heyecan, yükselişi de buna ekleyin; Galatasaray kısa sürede toparlayacaktır. Ama devre arasında bir-iki kritik transfer yapılmazsa şampiyonluk o kadar da kolay değil bana kalırsa. Özellikle Melo sonrası orta sahanın agresif futbolcu eksikliği takım içi yama yapma yöntemiyle giderilebilecek gibi değil; yeni bir isim şart gibi...

 

Galatasaray'a hayırlı olsun Mustafa Denizli...  

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!