Spor hayatımızın neresinde?
Ali Arıcı

Spor hayatımızın neresinde?

Bu içerik 377 kez okundu.
Reklam

Bir yaşam biçimi ve hayatın zorluklarını aşma yöntemi olan spor, hayat demektir. Spor yaptığımız takdirde hayatı tam anlamıyla kucaklayabilecek ve hayatın engellerini daha kolay bir şekilde aşabiliriz. Çünkü hayatımızı sorunsuz bir devam ettirebilmek ve sorunların üstesinden gelebilmemiz için spor yapmamız şarttır. Bunun tam tersi bir durumda ise hayatımız biraz daha zorlaşacaktır. Çünkü spor birçok hastalığın ve sıkıntının doğal bir ilacı konumunda olup spor yaptığımız takdirde vücudumuz daha sağlıklı olur ve her türlü sağlık sıkıntısını daha kolay bir şekilde aşmamız mümkün olur. Ancak bizler gerek günlük yaşamın koşuşturmacasından gerekse de işlerin yoğunluğundan dolayı sporu ya ikinci plana atıyoruz ya da spor hayatımızdan tam olarak çıkarıyoruz. 

 

 

Spor yapan insanların yaşam tarzı ve sağlık durumlarına baktığımız zaman spor yapmayanlara nazaran daha sağlıklı olduklarını ve hayattan zevk aldıklarını görebiliriz. O zaman bizler için doğal ilaç konumunda olan sporu sıklıkla yapmalı ve bunun kıymetini bilerek hayatımızın tamamına da bunu yaymalıyız. Spor yaparken doğal olarak da sağlıklı bir şekilde beslenmeye dikkat etmeliyiz. Çünkü spor yaparken sağlıklı bir şekilde beslenmemiz vücudumuzun gereken besinleri ve vitaminleri almasını sağlayarak daha sağlıklı olmamıza vesile olmuş olacaktır. Spor yapan kişilerin vücudu nasıl sağlıklı oluyorsa spor yapmayan kişilerin vücutları da bu nispette sağlıksız olur. Spor yapılmadığı için iç organlar da düzgün çalışmayacak ve çabuk yaşlanacaklardır. Bundan dolayı da belli bir zaman sonra vücudumuz hastalık sinyalleri gönderecektir. İşte saydığımız bütün bu nedenlerden dolayı sporu hayatımıza koymalı ve yaymalıyız. 

 

 

Günümüzde sporun birçok branşı bulunmaktadır. Kişiler kendilerine uygun spor branşlarını seçerek; hem sağlıklı bir şekilde hayatlarını devam ettiriyor hem de seçmiş oldukları spor alanlarında kendilerini geliştiriyorlar. O kadar çok spor branşı olmasına rağmen ülkemizde en çok futbol branşı yaygındır. O nedenle de ülkemizde futbol denildiği zaman sadece futbol konuşulmaktadır. Ancak bu durum sadece bizim ülkemizde değil birçok dünya ülkesinde de aynı şekildedir. Özellikle Fransa, İspanya, İngiltere, Brezilya, Portekiz gibi ülkelerde futbol sevgisi tavan yapmış konumdadır. Özellikle son yıllarda futbolun endüstrileşmesi onu bu kadar popüler bir spor haline getirmiş ve onu sporun en üst basamağına taşımıştır. 

 

 

Son yıllarda bütün spor branşları ciddi bir gelişim göstermiş ve buna paralel olarak da birçok ulusal ve uluslar arası spor müsabakaları düzenlenerek hem ülkelerin çeşitli spor branşında gelişmeleri sağlanmış hem de her ülkedeki sporcuların birbirleri ile kaynaşmaları amaçlanmıştır. Bununla birlikte hemen hemen bütün spor branşları bir endüstri haline gelmiş ve bu endüstriden de birçok kişi hayatını kazanmakta ve spordan ekmek yemektedir. Özellikle teknolojinin de gelişmesi ile birlikte sporun ilerleyen yıllarda daha da gelişerek değişik aktiviteler yapılması bekleniyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!