Bu gün kur, yarın para bekle
Arslan Özarslan

Bu gün kur, yarın para bekle

Bu içerik 373 kez okundu.
Reklam

Günümüzde internet sitesi kurmak çok basit bir hale geldi.Cebinizde 200 TL 'niz varsa 30 dakika içersinde bir internet sitesine sahip olabilirsiniz. Özellikle haber siteleri gün geçtikçe çoğalıyor. Yapılan en büyük hatalardan birisi ise bu gün kurulan bir web sitesinden 1 ay sonra para beklemektir. 

 

İnternetten para kazanmak artık eskisi kadar kolay değil. Bu işe yıllarını vermiş kişiler dahi zar zor para kazanırken, yeni kurulan bir web sitesinin yada diğer bir para kazanma aracının 1 ay içersinde para kazanması imkansız gibi bir şey. Bir çok forum sitesine üyeyim. Forum sitelerinde gezinirken en çok karşılaştığım konulardan biriside  " Web sitem var. Para kazanamıyorum " gibi konulardır. İnternetten para kazanmak sabır isteyen bir iştir. Boşuna dememiş atalarımız " Sabreden derviş, Muradına ermiş " diye. Sabrın meyvesi tatlıdır. Bir çok kişinin aklına belki şu söylem gelecek. " Sabreden derviş, Sabrından gebermiş." ancak böyle değil işte.

 

Bu nedenle internet üzerine yatırım yapacak olanlara bazı tavsiyeler de bulunmak istedim... İster bu tavsiyelerimi dikkate alın, isterseniz de okuyup geçin. Orası size kalmış. Öncelikle yatırım yapacağınız bölümü seçmeniz gerekiyor. Hangi konuya ilginiz varsa ona yönelin. Bilmediğiniz bir konuda iş yapmanız size kazandırmaktan daha çok kaybettirecektir. Örneğin spor alanına ilgi duyuyorsanız bir spor sitesi kurabilirsiniz. Yada spor ile ilgili bir forum sitesi. Yada özellikle bayanların ilgili duyduğu moda sitesi. Bölümü seçmekle iş bitmiyor tabiki de. Kuracak olduğunuz sitede vermiş olduğunuz bilgiler diğer sitelerden farklı olması gerekiyor. Emsali olan bir site yaparsanız kullanıcı bir defa girer, ikinci defa sitenize gelmez.  Sitenin tasarımıda çok büyük bir önem taşıyor. Günümüzde genelde hazır siteler ilgi görüyor ve bu noktada yanlış yapılıyor. Ondan sonra Dmoz'a kayıt olamadık gibi şikayetlere rastlıyoruz forum sitelerinde. Dmoz ne yapsın tutmuş bir hazır tema almışsınız ve kopya içerik var. Dmoz bunu onaylamaz. İmkanınız varsa özel tasarım yaptırmanızı tavsiye ederim. 

 

Reklamda çok önemli

 

Açmış olduğunuz sitenizi iyi reklam yapmak zorundasınız. Reklam yapmadığınız takdirde Google size ziyaretçi gönderiri ama bi yere kadar. Yapmış olduğunuz işlerden yada paylaşmış olduğunuz bilgilerden insanların haberi olması gerekiyor. Bana sorarsanız " Seo mu ? Reklam mı ?  diye ben önce reklam derim. Neden.. ? Çünkü yapmış olduğunuz işlerin aranma hacimleri yüksek değilse seo'da işe yaramaz. ancak reklamlardan sitenizin trafiğini arttırabilirsiniz. Seoyu yaptırmayın demiyorum. Ancak daha önce reklam diyorum ben. Başta da söylediğim gibi bu işlemleri yaptıkdan sonra beklemeniz gerekiyor.

 

Doğru içerik, Reklam ve Seo çalışmalarını yaptırdıktan sonra kazanacağınıza inanıyorum.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!