Tatili yarıladık
Kemal Kaçar

Tatili yarıladık

Bu içerik 2384 kez okundu.
Reklam

Çocuklar ve öğretmenleri için tatil zamanı geldi çattı. Hepimizin dört gözle beklediği yarıyıl tatilindeyiz şu an. Yani saygıdeğer öğretmenlerimiz, müdürlerimiz, görevlilerimiz ve gülücük saçan öğrencilerimiz şu  günlerde tatildeler. Kimisi için bu tatil ilaç gibi gelse de kimisi için farklı bir sorumluluktur. Yaz tatili kadar uzun olmasa da kış tatili olarak değerlendirilen yarıyıl tatili gerçekten ilaç etkisi yapabiliyor. Çoğu ilimizde yoğun kar yağışı, şiddetli soğuklar başlamışken bu tatil herkes için bir mola etkisi olur. Bence önemi budur diyebilirim sevgili okurlarım.

 

Bundan yıllar önce benim çocukluğumda kış tatili (yarıyıl tatili) benim açımdan çok kısa bir tatildi. Çoğu zamanda etraf oldukça karlı ve soğuk olurdu. Pencerenin kenarında karın yağışını izleyişimi hatırlıyorum da, gerçekten huzurlu anlarımdan biriydi. Bazen düşünürdüm de bu yarıyıl tatili okulda geçirdiğimiz günler için bizlere bir ödül bir molaydı. Düşüncem buydu düşüncelerim küçükken. Şimdi ben büyüdüm, düşüncelerim de büyüdü fakat hala bu düşüncemin arkasındayım. Bu mola gerçekten de okul çalışanları, öğretmenleri ve öğrenciler için bir mola oluyor. Bu tatil benim için her zaman çok çabuk geçerdi. Özellikle ödev verilmişse (ki oldukça ödev verirdi öğretmenlerim) halim acınacak hal olurdu. O ödev yetiştirilecek diye çok fazla telaşlanıyordum. Ailem ödevlerim ve sorumluluklarım konusunda baskıcı bir aile değildi. Ama ben ödev için hep stresliydim. Tatilin keyfini çıkarmak isteyen öğrencilere bu derece stresler yüklemek doğru mudur? Bu da başka bir yazının konusu diye düşünüyorum sevgili okurlarım. Tatiller çocukların ve ailelerin birlikte kaliteli, verimli ve zevkli vakit geçirmesi için yararlı olmalıdır. Diye düşünenlerdenim. Bu konuda ailelere oldukça fazla görev düşüyor elbette. Bizleri yetiştirip bu günlere getiren aileler tatil zamanlarını iyi değerlendirmemizde bizlere yardımcı olmalılardır. 

 

Tatilleri hepimiz severiz sevgili okurlarım buna hiç şüphem yok. Eğer sizin de tatile girmiş öğrenci çocuklarınız varsa ona stressiz ve huzurlu bir tatil geçirmesi için yardımcı olun. Kış tatilinde dışarıda güneşle buluşamayan çocuklar evlerinde rahat zaman geçirsinler ve ödevlerini zamanında rahatça yapsınlar. Benim dileğim bu yöndedir değerli okurlarım. Umarım tüm öğrencilerin, öğretmenlerin ve eğitim kurumlarda çalışanların tatilleri güzel geçer. Sevgiyle kalın.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!