İnsan hayatı...
Hadi Duman

İnsan hayatı...

Bu içerik 2108 kez okundu.
Reklam

Konunun başlığının kafalarda bir sürü soru işaretine neden olduğunu düşünüyorum. İnsanoğlunun hayatını incelediğimizde çok uzun yaşıyormuş gibi görünse de hızla elden kayan giden bir zaman dilimidir. Bu kısacık hayat maratonun da acılar, sevinçler  haksızlıklarla savaş veririz bir de eğer güçlüysen düelloyu kazanır çıkarsın. Eğer güçlü değilsen hayat sana kötü sille atar. Hele hele birde öyle olaylara tanık olur ve birebir yaşarsınız ki! İsyan edersiziniz, artık hayatta hiç güveneceğiniz bir kimse kalmaz . Her şeye şüpheyle bakarsınız anlatmak istediğim de tam bu işte . Kalemim elverdiğince nahına vuracağım mıhına da.

 

Burası Türkiye kardeşim. Burada en ucuz şey insan hayatı. Pes doğrusu diyeceksiniz. Sağlık konusunda bir sürü reform yaptık  Uzun bir yol kat ettik. Özel hastaneler milletimin hizmetine sunuldu ohh direk derin nefes aldık aldık almasına da. Bu seferde hastane sahipleri devleti nasıl soyabilirim diye acısını hastalardan çıkarmaya başladı, tahlil yapılmaması gerekse bile tahlil yaptırmaya. Olmadık işlemlerle hem vatandaştan hem devletten parayı söğüşlemeyi becerdi. İnsan hasta olunca parayı düşünüyor çünkü söz konusu hayatı. yaşadığı sıkıntılı anlara bir an önce çözüm bulmak. İnanın bana iş bununla kalmıyor. Türkiye'nin güzide illerinden birinde bir özel hastane de yaşadığım iki olayı anlattığım da. Eh pes yani diyeceksiniz. İlk olayım kalp çarpıntısı ile gittiğim hastanedeki doktorun hemen ameliyat olmamı yoksa her adımda ölüm riski taşıdığımı da söylediğinde yaşadığım travmayı unutamıyorum. 

 

Başka bir özel Hastanedeki doktorun titiz incelemesi sonucu kesinlikle kalbimde problem olmadığı söylendi. Bu defteri kapatmıştım ki! Aynı hastaneye başka bir problem için yakın arkadaşımı getirdim. Nereden getirdim arkadaşıma kullandığı ilaçtan kaynaklanan kan seviyesindeki bir yüksekliği görür görmez beyin cerrahına yönlendiriyor o da hemen kandaki seviyenin yüksekliğini görünce beyninizde tümör var diyerek arkadaşımın hayatını alt üst ettikleri gibi ailesine de neden haber verdin ki diyerek birde kendilerini savunmaya geçtiler. Şimdi nerede kaldı senin hipokrat yeminin, nerde kaldı insanlığın, vicdanın. Seninin için hasta demek hastaneye kazandıracağın para kendine alacağı n pay demek diye düşünürüm ben . Sen DR olmuş olabilirsin insan olamadıktan sonra . Evet sevgili okurlarım: Burası Türkiye; burada en ucuz hayat insan hayatı . Siz siz olun hastaneye giderken o hastane ve hekimlerinin çalışma sitillerini öğrenip öyle gidin.Yoksa sağlam girer ameliyatlık hasta olarak psikolojinizi de yitirip çıkarsınız. Benden söylemesi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!