Televizyonların müthiş buluşları
Kemal Kaçar

Televizyonların müthiş buluşları

Bu içerik 348 kez okundu.
Reklam

Televizyonun karşısında geçirdiğimiz zamanı düşünüyorum da bazen üzülmüyor da değilim hani.Yapıcı öğretici hiç bir program yok. Kim kiminle beraber kim ne yapmış hele diziler tamamen fiyasko . Çarpık ilişkilerin resmen yasallaşmış versiyonu hepsi. Bununla da kalsa iyi; evlendirme programı diye bir program yapmışlar aman Allahım ne kadar çok evlenmek isteyen varmış 19 yaşında 21 yaşında 70 yaşında Televizyonlar da olmasa evde kalan çok olacakmış. Eski versiyon bu işi bilmiyormuş ama evde de kalan hiç olmadı. Yetmedi bir evin içine gençleri sokmuşlar en iyi gelin adayını seçme yarışması ha unuttum damatta var. Bu programlar bana nereye gidiyoruz dedirtiyor .Hangi kanala uzansam bir saçmalık almış başını gidiyor. Örf adet vicdan namus unutun bunları sevgili okurlar. 21 yüzyılda yaşıyorsunuz azıcık medeni olun. Keza çağın gerisinde kaldın diye yaltaklanıverirsiniz. Olmadı ayıp ettiniz medeniyet seviyesi yüksek Ülkelere bakın. Geride mi kalalım. Onlar bilim teknoloji alanında her gün yeni bir buluş yapmaya devam etsinler ayıp bizim işlerimiz daha ağır çağa ayak uyduracağız. Gelen nesillere de örnek olacağız. 

 

 

Genç kızlarımız giyinmek tarz oluşturmak mı ? İstiyorsunuz. Öyle moda stilistlerine gitmenize gerek yok. Oturun TV nın karşısına tarzınızı anlatan moda programı yedi yirmi dört hizmetinizde. Orada tarzınıza uygun bir kıyafeti bulun giyinin hem de salına salına. Bilgimizin kültürümüzün güncel konularda ne kadar sığ kaldığımızı bazı kültür yarışmalarında görüyor ve üzülüyorum. Adam bilmem hangi fakültenin hangi bölümünde okuduğunu söylerken sanki filozof kasıla kasıla anlatıyor. Hoppala ! ikinci soruda pat eleniyor . Bu nasıl bir kültür yozlaşması. Şapkamızı önümüze alıp bir düşünelim ne dersiniz? Yanlışa! Ezberci sadece not almaya odaklı nesiller yetiştirmekle başladık biz. Sonrası AVM budalası haline dönen furyaya sermaye akıtmakla devam ettik. Aman efendim üstümüzdeki Pier Cardından, Cotondan (vb. bir sürü çoğaltabiliriz.) olsun. 

 

 

Nasrettin Hocanın dediği gibi ye kürküm ye. Dışı süslü içi boş kavuk olan nesillere destek vermekle devam ettik. İstisnalar hariç. O gençler ne geldikleri yeri unuttular, nede AVM lere takıldılar. Onlar hayatlarını kurtarmak adına sadece okudular. Kendilerini her konuda yetiştirmekle vakit harcadılar. Kah Ülkelerinde şansları yaver gitti iş buldular, kah beyin göçünde bulunup elin adamına çalıştılar. TV ler dedik. Ben adına aptal kutusu diyorum. Keşke bir kültür abidesi olup bize çok şey katabilseydi. Ama maalesef bizi sadece örf adet geleneklerimizden etti. Oradaki yaşamlara özenen gençlerimizin çoğununda hayatlarını kaybetmelerine başka tuzaklarda kaybolmalarına neden oldu. Acı ama gerçek bana kimse aksını izah da edemez.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!