Ebeveynler ıslak mendillere dikkat
Hadi Duman

Ebeveynler ıslak mendillere dikkat

Bu içerik 306 kez okundu.
Reklam

Annelerin kolayına gelen yeni çağın akımı diyorum ben ıslak mendil kullanımına . BU Mendillerin kullanımı çoğaldığından beri alerjik reaksiyonlarda da artmalar başladı . Ama nerede anlat dur herkesin bebek çantasında alıp hazır bulundurduğu bu mendiller zehir saçıyor ama biz derin uykulardan uyanmamaya ısrarlıyız . Kentteki de aynı , kırsal kesimde ki de aynı. Firmalar ciro artıra dursun biz çocuklarımızı sağlığından edelim .

 

 Bakın ne diyor! Türk Dermatoloji Derneği Üyesi Prof. Dr. Meltem Önder, ıslak mendillerdeki alkol ve parfümün, alerjik reaksiyonlara yol açarak, ciltte kızarıklık, ödem , döküntü, egzamaya kadar varan tehlikeden bahsediyor. Haber bana göre önem teşkil ediyor. Özellikle bebeklerde ve çocuklarda kullanılması adet haline gelen bu mendiller yüksek miktarda alkol ve dezenfektan ihtiva etmekte . Durum böyle olunca da istenmeyen deri döküntüleri ödemler ve buna benzer şikayetlerle cilt Dr. larının kapısını aşındırır olduk . Körpecik yavrularımızı da  küçük yaşta alerjik bir bünye ile yaşamaya da hapsettik 

 

 Oysa biz annelerimizin bizim için yaptığı ılık suyu kullanabilir veya da koton ve pamuklu bezle bu temizlik işlerimizi yapabiliriz. Ama yok illa kokulu mendilleri kullanmaya şartlamışız kendimizi. Olur mu? Medeniyet bu kadar ilerlemişken pamuklu bez kullanacağız. Yapmayın lütfen bu bezlerle çocuğunuzun genital bölgesini temizlediğinizi sananlar; çocuğunuzun idrarı ve bu parfümlü mendillerden dolayı pişiklerin ne  kadar tehlikeli olduğunu bir bilseniz.

 

Eğer hala ben vazgeçemem bu mendillerden diyenlere de söyleyecek tek şey kalıyor . Madem kullanacaksınız bitkisel olanları veya  parfümsüz , renksiz  ve alkolsüz olanları kullanmayı yeğleyin. 

 

Aslında kanımca çözümü de var hani. Bu ürünlerin marketler yerine Eczanelerde satılması bu rizikolarında ortadan kalmasına zemin hazırlar diyorum ben.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!