Bir Liralık bağışla herkese ders verdi
Arslan Özarslan

Bir Liralık bağışla herkese ders verdi

Bu içerik 330 kez okundu.
Reklam

Doğudaki terör olaylarından dolayı mağdur olan Sur'daki aileler için bir süre önce yardım kampanyası başlatıldı. Bir bağış Türkiye'nin gündemine oturdu. Şehit Öğretmen İbiş Ortaokulu 1. sınıf öğrencisi Ebru Keskiner hepimize tokat gibi bir cevap verdi.

Küçük kızın babası dört aydır işsizdi. Belki de aile olarak çok zor koşullarda hayatlarına devam ediyorlardı. Küçük kız bunu kaleme dökerek 1 lira bağışta bulundu. 11 yaşında ki küçük kız ülkesinin içinde bulunduğu bu çıkmaz terör olayına tepkisini  üstü kapalı olarak gösteriyordu. Teröre yataklık yapan onu besleyenler sizinde evlatlarınız var . Artık silahlar sussun analar ağlamasın diyordu üstü kapalı olarak.

Çok doğru bu ülke bizim; doğusuyla, batısıyla bu evlatlar bizim. Gelin tüm insanlık adına teröre artık dur diyelim. Sizler evlerinizde sıcak çorbalarınızı yudumlarken gözünüz gibi baktığınız evlatlarınız güven içinde iken, doğuda her gün dahada şiddetlenen terör olayları, çocukların kabusu haline dönmüş durumda. Evlerinde can güvenliğinden bile uzak kalan bu insanlar, özel timler ve askerlerimiz nereden geleceği belli olmayan bir merminin ucunda yaşam savaşı verirken; Lütfen bu işi daha çıkılmaz sokağa sokmak için demeçler vererek fitili ateşlemeyelim. Bu evlatlar bizim. 

Küçücük cüssesi ama kocaman yüreği olan 11 yaşındaki Ebru ' nun hepimize verdiği mesaja kulak verelim. Çünkü, Ebru bugünün küçüğü olabilir ama yarının belki de bir başbakanı, bir öğretmeni, bir Dr. olacaktır. Eee bizede geride söyleyecek tek söz kalıyor . Ebru'yu yetiştiren bu duyarlılığı çok küçük yaşta ona veren anne ve babasına yürekten teşekkür etmek. Umarım bu davranış bir çok kişiye gerekli mesajı vermiştir. Parası olmadığı için ancak 1 lira gönderebildiğini söyleyen küçük Ebru, “Terör olayları  bitsin ve herkes evinde kalsın. Belki mağdur aileler bu paralarla kendilerine ev alırlar” dedi. Anne Ayşe Keskiner de kızıyla gurur duyduğunu söyledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!