Aman dikkat !
Kemal Kaçar

Aman dikkat !

Bu içerik 351 kez okundu.
Reklam

Havalar soğumaya başlar başlamaz hayati tehlike arz eden H1N1 virüsü de iş başına geçti. Çoğumuzun korkulu rüyası haline gelen bu üst solunum yolu hastalığı kabus gibi  üstümüze gelmekte  Hele hele yaşlı iseniz kalp probleminiz de varsa çok dikkat etmek zorundasınız. Teknoloji ilerledikçe grip virüsü de şekilden şekile girdi. Tabii insanların bağışıklık sistemlerini çökertip canlarını almaya kadar getirdi işi.

 

Oysa bunun da önüne geçilebiliriz kanısındayım. Bilinçli toplum olmayı hiç beceremedik nedense . Grip olduğumuz halde ağzımıza maske takıp kalabalık alanlara girmeyi hiç denemedik . Hapşırmak istediğimizde ulu orta hapşırdık. İşin en ilginç yanı okullardaki minikler okuldan eve getirdikleri virüsü ev halkına hele birde bebek varsa ona da bulaştırdı . Benim güzel kardeşim çocuğun gripse Dr. dan alacağın rapor karşılığı okula göndermede evde tedavi et et ki ! O masum çocuklara da bu virüs geçmesin. Birde bizim geleneksel bir adetimiz var. Tokalaşma ile yetinmiyoruz öpüşme. Ya bırakın tokalaşmayın, öpüşmeyin merhaba diyerek te konuşabilir anlaşabilirsiniz. Avrupa’dan azıcık örnek alın. Adamlar bu konuda ne kadar duyarlı. Biz nedense  hep çarpık yönlerini almakta ısrarcı olunca sonuçlarına da acı da olsa katlanmak zorunda kalıyoruz.

 

H1N1 virüsü Muğla 'da Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde temizlik görevlisi olarak olarak çalışan bir vatandaşımızı daha aldı aramızdan. Lütfen ellerimizi sürekli yıkamayı ihmal etmeyelim. Gripli insanlarla alabildiğince az temasta  bulunalım . Yaşlılar ve çocuklar kalp hastaları, astım hastaları bilhassa sizler grip aşısı olmayı ihmal etmeyin. Bu grip bizim önceden bildiğimiz griplere benzemiyor. Oda çağa ayak uydurup değişim gösterip H1N1 virüsü olarak karşımıza çıktı . Acıması yok. O yüzden tedbiriniz alın derim ben.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!