CHP'de zafer Yılmaz'ın

CHP Gençlik Kolları Başkanı Emre Yılmaz (26) oldu. Yılmaz, partinin gençleşmesi için çalışacağını vurgularken kendisine tek fireyle destek veren İzmir'e geleceğini söyledi. Merkez Yönetim Kurulu'na (MYK) İzmir'den Gençlik Kolları eski İl Başkanı Mustafa Evsen girdi.

CHP'de zafer Yılmaz'ın
CHP'de zafer Yılmaz'ın Admin
Bu içerik 1065 kez okundu.

CHP Gençlik Kolları Başkanı Emre Yılmaz (26) oldu. Yılmaz, partinin gençleşmesi için çalışacağını vurgularken kendisine tek fireyle destek veren İzmir'e geleceğini söyledi. Merkez Yönetim Kurulu'na (MYK) İzmir'den Gençlik Kolları eski İl Başkanı Mustafa Evsen girdi. CHP gençlik kolları kurultayında Emre Yılmaz, Ali Gökçek ve Sabahattin Sorguç yarıştı. 509 delegenin 237'sinin oyunu alan Yılmaz genel başkan oldu. Gökçek 164, Sorguç 108 oy aldı. Yılmaz, DHA'ya yaptığı açıklamada, “Benim Emre Yılmaz olarak genel başkan seçilmem önemli değil. Bizim programımızın ve değerlerimizin aday olması ve seçilmesi önemli. İddiamız partide yapısal bir değişiklik sağlamak. Örgütün kalkınarak büyümesini gerçekleştirmek. Gençleri kotalara sıkıştırmamak sadece genç olduğu için de aday yapmamak. İzmir'in desteği benim için çok önemliydi. İzmir'in sadece merkez ilçelerinden değil kıyılardaki ilçelerinden de oy aldım. En yakın zamanda İzmir'e gelip, özel olarak teşekkür edeceğim" dedi. 


“BİRLİK OLMA ZAMANI"


İzmir'de 26 delegeden sadece Hasan Kılıç, adaylardan Ali Gökçek'in listesinde yer alırken seçilen MYK'ya İzmir'den Gençlik Kolları eski İl Başkanı Mustafa Evsen girdi. İzmir'den yaklaşık 300 genç ile kurultaya giden CHP Gençlik Kolları İzmir İl Başkanı Sinan Sarıküse, Yılmaz'a destek konusunda İzmir örgütü olarak net bir tavır sergilediklerini söyledi. Sarıküse, “Fikirlerimizi bir yere getirdiğimize inanıyoruz. Türkiye'yi kucaklaşan bir yapı oluştu. Artık seçimimiz bitti. Bundan sonra birlik olma zamanı. En büyük ortak paydamız CHP" dedi. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!