İsrail Ramallah'taki giriş sınırlarını kaldırdı

İsrail askeri, Pazar günkü vurulma olayından sonra dayatılan Ramallah'ın Batı Şeria kenti üzerindeki erişim kısıtlamalarını kaldırdı.

İsrail Ramallah'taki giriş sınırlarını kaldırdı
İsrail Ramallah'taki giriş sınırlarını kaldırdı Admin
Bu içerik 1125 kez okundu.

İsrail askeri, Pazar günkü vurulma olayından sonra dayatılan Ramallah'ın Batı Şeria kenti üzerindeki erişim kısıtlamalarını kaldırdı.Filistin otoritesinin dayandığı Şehir girişinde Pazartesi günü şehir sakinleri engellenmişti.İsrail askeri yetkilileri tarafından konuyla ilgili verilen bilgide, kontrol noktalarının ''durumsal değerlendirmesini'' anlık takip eden ''normal aktivitelere'' devam edileceği söylendi. 

 

Pazar günkü saldırıda bir Filistinli polis vurulurken Ramallah dışında 3 İsrail askeri de yaralanmıştı.İsrail, 28 İsraillinin öldüğü söylenen İsrailli ve Filistinli Araplar tarafından gerçekleştirilen bıçaklama olaylarıyla, silah sıkma ve araba sıkıştırma saldırılarıyla mücadele ediyor.

 

Öte yandan, İsrail resmi kaynakları, çoğunluğunu saldırganların oluşturduğu 155 Filistinlin de bu dönemde öldürüldüğünü belirterek, öldürülen saldırganların, ya ölüm saldırısında kurban gittiği ya da güvenlik güçleri tarafından vurulduğunu ve bazı saldırganların da tutuklandığını savundu. Diğer Filistinlilerin de çatışma içinde kalarak İsrail askerleri tarafından çatışmada öldürüldüğü iddia edildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!