Dünyanın en ünlü şeflerinden Benoit Violier öldü

Dünyadaki en iyi şeflerden biri olarak kabul edilen Benoit Violier, İsviçre'de yaşadığı evinde ölü olarak bulundu. Ünlü şef aşçının intihar ettiği iddia edildi.

Dünyanın en ünlü şeflerinden Benoit Violier öldü
Dünyanın en ünlü şeflerinden Benoit Violier öldü
Bu içerik 683 kez okundu.

Haber:Sezer Çağrı

Dünyadaki en iyi şeflerden birisi olarak tanınan Benoit Violier, yaşamını sürdürdüğü İsviçre'nin Lozan şehrindeki evinde ölü olarak bulundu. Olay ile ilgili açıklama yapan yetkililer, 44 yaşındaki ünlü şefin intihar etmiş olabileceği ihtimali üzerinde duruyorlar. Benoit Violier'in kesin ölüm nedeninin ise, yapılacak olan otopsi sonucunda tespit edilebileceği açıklandı.

 

ÜNLÜ ŞEFİN MESLEKTAŞLARI ÜZÜNTÜLERİNİ DİLE GETİRDİLER

İsviçre basınında çıkan haberlere göre bugün Fransa'nın başkenti Paris'te düzenlenen Michelin rehberinin tanıtım etkinliğine katılımı beklenen ünlü şefin kendini vurduğu öne sürüldü.  Meslektaşları arasında büyük bir üzüntü ile karşılanan Benoit Violier'in ölümü sonrasında konuşan İsviçreli ünlü şef Fredy Girardet, oldukça yetenekli ve değerli bir meslektaşlarını kaybettiklerini ifade ederken, Fransız ünlü şef Pierre Gagnaire ise, Benoit Violier'in ölümü dolayısıyla derin üzüntü içinde olduğunu söyledi.

 

ÜNLÜ ŞEF BİRÇOK ÖDÜLE SAHİPTİ

Hayatını kaybeden Benoit Violier'in Restaurant de l'Hotel de Ville in Crissier isimli restoranı, 3 Michelin Yıldızı kazanmıştı. Ünlü şefin mekânı geçtiğimiz yıl Fransa sponsorluğunda düzenlenen Dünyanın En İyi 1000 Restoranı listesinde ise birinci sırada yer almıştı.

 

İNTİHAR ETTİĞİ YÖNÜNDE SÖYLENTİLER VAR

Olayın ardından çıkan söylentilere göre ünlü şef Benoit Violier'in sahip olduğu Michelin yıldızlarından birini kaybetmesi ihtimali nedeniyle bunu bir gurur meselesi yaparak intihar etmiş olabileceği iddia edilmekte. Geçmiş yıllarda aynı şekilde Michelin yıldızını kaybeden ve bu nedenle intihar eden bazı ünlü şefler hayatlarına son vermişti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!