İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın planı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cuma namazı çıkışı, Leyla Zana ve Cizre’deki operasyonlar ile ilgili açıklamalarda bulundu.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın planı
İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın planı Admin
Bu içerik 602 kez okundu.

Yürekli Haber - Özel Haber

Editör:Mahmut Soylu

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cuma namazı çıkışı, Leyla Zana ve Cizre’deki operasyonlar ile ilgili açıklamalarda bulundu.

 

Leyla Zana’nın, mecliste yemin etmeden ve basın da dillendirilen tekliflerinden vazgeçmeden, görüşmeyeceğini söyledi. Operasyonlarında, PKK’nın Türkiye’den ve bölgeden temizlenene kadar süreceğini, bölge PKK’dan temizlendikten sonra ise, bölgeye kentsel dönüşüm ve yatırımların geleceğini söyledi. Oradaki halkın yaşam koşulları daha da iyileştirilerek, daha güzel şartlarda evler verileceğini söyledi.

 

Belli ki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın amacı, doğu halkının PKK ile ilişiğini kesmek için, yaşam şartlarını artırmak istiyor. Daha önce hep kültürel açılımlarda bulunan Erdoğan’ın, bu sefer ekonomik açılımlarla, Kürt halkı ile devletin bağlarını güçlendirmek istiyor. PKK’nın tüm hain çağrılarına rağmen, Kürt halkında karşılık bulamaması ve halkın büyük bir kesiminin devletinden yana tavır alması, devleti de bu konu da adım atmaya itiyor. Önümüzdeki dönem, demokratik açılımın adı değişerek ekonomik açılım olacağının sinyallerini, Cuma namazı çıkışı devletin en tepesindeki isim böylelikle vermiş oldu. Erdoğan’ın aklında ki plan, PKK’yı bölgeden tamamıyla atıp, geçmişe gömmek ve bölge halkından bir daha kimsenin, terörü olaylarına karışmamasını sağlamak istiyor. Bunu da yaşam standartlarını artırarak yapmayı planlıyor. Her ne kadar PKK terörünü destekleyen yabancı devletler de olsa da, onları da Erdoğan Suriye’de gömmek istiyor. 

 

SURİYE’DE BARIŞ

 

Suriye’de sağlanacak barış, daha da doğrusu muhaliflerin kazanacağı zafer, ileriki dönemde en çok da Türkiye’nin işine yarayacak. Suriye halkının, özgür iradesi ile kurulacak olan devlet, Türkiye’nin Suriye halkına verdiği desteği unutmayacaktır. Burada Türkiye, iki büyük kazanım elde edecek. Birinci kazanımı, Rusya’nın önü kesilerek, bölgeye inmesi engellenmiş olacak. İkinci kazanımı ise, Suriye’nin için de PKK yandaşları ve benzeri oluşumları barındırmamış olacak. Türkiye bölgede komşu olduğu, dost ve müttefik bir devlet kazanmış olacak. Tüm bunların başarılabilmesi için de, önce Esad ve yönetiminin gitmesi gerekiyor. Erdoğan’ın bölge barışından söz ederken, Esad’ı bölge barışına engel olarak göstermesinin nedeni de budur. Erdoğan’ın istediği, bölgede güvenliğin sağlanması ve barışın olmasıdır. Erdoğan’da, bölgeye huzur gelmesini sağlamak için ve Türkiye’nin güvenliğini artırmak için, Suriye’de ki muhalifleri silah yönünden destekliyor. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!