İsrail ve Yunanistan'dan Türkiye'ye mesaj

İsrail’in Kudüs şehrinde bir araya gelerek görüşme yapan İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu ile Yunanistan Başbakanı Aleksi Çipras, İsrail ve Yunanistan arasındaki ittifakın Türkiye’yi hedef almadığı açıklamasında bulundular.

İsrail ve Yunanistan'dan Türkiye'ye mesaj
İsrail ve Yunanistan'dan Türkiye'ye mesaj
Bu içerik 532 kez okundu.

Haber : Sezer Çağrı

 

İsrail ve Yunanistan arasındaki ittifaka ilişkin olarak Kudüs’te buluşan her iki ülkenin liderleri görüşmelerin ardından ortak basın düzenledi. İsrail Başbakanı Netanyahu, Yunanistan ile uzun vadeli olarak yakın bir ilişki kurmayı hedeflediklerini belirterek, bu ilişkinin Türkiye ile olan ilişkilerin normalleştirme çabalarından bağımsız olarak yürütüldüğünü ifade etti. İsrail basınına göre, Ankara ile olan ilişkilerin normalleştirilmesi çabalarının devam edeceği kaydedildi.

 

Yunanistan Başbakanı Aleksi Çipras ise, İsrail ile olan görüşmelerinin başka bir ülkeyi hedef almadığını, sadece kendilerinin ve bölgedeki ülkelerin çıkarlarını gözettiklerini ifade etti. Aleksi Çipras, isim vermeden Türkiye’yi kastederek toplantılarda hiç bir ülkenin hedef alınmadığını ve kimseye karşı olmadıklarını belirtip, başka ülkelerin katılımından da memnun olacaklarını söyledi.

 

 

Görüşmelerin 2. gününde İsrail ile Yunanistan’ın, Kıbrıs Rum Cumhurbaşkanı Nicos Anastasiades ile bir araya gelerek üçlü toplantı yapacakları öğrenildi. Bu arada İsrail basınında çıkan haberlere göre, son zamanlarda sıkça gündeme gelen İsrail-Türkiye yakınlaşması hakkındaki haberlerden Atina ve Kahire’de kaygı oluştuğu kaydedildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!