Terörle mücadelede vatandaş mağdur olmayacak

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, memleketi olan Bingöl’deki İl Özel İdaresi toplantı salonunda çeşitli sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle yaptığı toplantıda konuştu.

Terörle mücadelede vatandaş mağdur olmayacak
Terörle mücadelede vatandaş mağdur olmayacak
Bu içerik 539 kez okundu.

Haber: Sezer Çağrı

Bakan Yılmaz, terörle mücadele konusunda hükümetin son derece hassas davrandığını ve bir yandan da bölgenin kalkınması yönünde çalışmalar yaptıklarını söyledi. Son aylarda bölgedeki terör olaylarına değinen Cevdet Yılmaz, vatandaşların hiç bir şekilde mağdur edilmeden terörle mücadeleye devam edecekleri mesajını verdi.

 

Kalkınma Bakanı Yılmaz, ayrıca temel hak ve özgürlükler, demokratikleşme konularında gerekli olan her türlü çabayı sarf etmeye devam edeceklerinin altını çizerek, bir taraftan da güvenlik ile ilgili sorunların çözümü için terörle mücadeleyi sürdüreceklerini belirtti. Terör örgütlerinin kendilerini bu yoldan alıkoymaya her ne kadar çalışsa da hiç bir şekilde tuzağa düşmeden birlik ve beraberliğin pekiştirilerek kalkınma ve demokrasi yolunda ilerlemeye devam edeceklerini ifade etti.

 

Belirli kişilerin toplum adına konuşmasının doğru bulunmadığını savunan Bakan Cevdet Yılmaz, hiç kimsenin bu konuda bir tekele sahip olmadığını belirterek, bölgede çok çeşitli inançlar, görüşler ve fikirlerin söz konusu olduğunu hatırlattı. Türkiye’deki her kesimin görüşlerine saygı duymak zorunda olduklarını söyleyen Bakan Yılmaz, demokratik kanalların herkese açık olduğunu belirtti.

 

Bakan Yılmaz, böyle bir ortamda silaha ve şiddete başvuranların hiç bir bahanesinin bulunmadığını, bunların ülkeye ve insanına zarar verdiğini dile getirdi. Bu kişilerin sadece bazı güç odaklarına hizmet etmekten başka bir şey yapmadıklarını vurgulayan Bakan Cevdet Yılmaz, bu günlerin atlatıldıktan sonra hem bölge için ve hem de Bingöl için hizmetlerine artarak devam edeceklerini söyledi.

 

Terörle mücadele sürecinde istemeden de olsa vatandaşların etkilendiği noktalar olduğunu söyleyen Bakan Yılmaz, bu mağduriyetlerin telafisi ve rehabilitesi yönünde çaba sarf edeceklerini belirtti. Bu yönde çeşitli hazırlıklar yaptıklarını kaydeden Bakan Cevdet Yılmaz, hiç bir vatandaşın mağdur edilmeden terörle mücadeleye devam edeceklerini sözlerine ekledi. Uzun vadeli planlarında kalkınmaya her zaman öncelik verdiklerini hatırlatan Bakan Cevdet Yılmaz, kentsel dönüşüm ile istihdama ilişkin politikalarla bölge için yapılması gereken her şeyi yapacaklarını söyledi.

 

Temel perspektiflerinin insanların güvenliği, refahı ve huzuru olduğunu ifade eden Bakan Yılmaz, çeşitli terör örgütlerinin toplumun huzurunu kalıcı olarak bozmak yönünde asla başarılı olamayacaklarını belirterek bölge halkına şükranlarını sundu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!