CHP Yalvaç'ta Özgül dönemi

ISPARTA Yalvaç'ta yapılan CHP ilçe kongresinde Hasan Tercan Özgül, başkan seçildi.

CHP Yalvaç'ta Özgül dönemi
CHP Yalvaç'ta Özgül dönemi Admin
Bu içerik 618 kez okundu.

ISPARTA Yalvaç'ta yapılan CHP ilçe kongresinde Hasan Tercan Özgül, başkan seçildi.


CHP Yalvaç ilçe kongresi dün gerçekleştirildi. Kongreye CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir, İl Başkanı Senai Demirkol, Yenişarbademli Belediye Başkanı Mustafa Erdem, Şarkikaraağaç İlçe Başkanı İzzet Beydoğan ve partililer katıldı. Bu yıl ilk kez üye bazında oy kullanılan kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Ardından konuşan İlçe Başkanı Erkan Ünal, 3.5 yıllık görevi sırasında partiyi yeni bir binaya kavuşturduklarını ve biri önseçim olmak üzere 5 seçim geçirdiklerini söyledi.


Görev süresinde partiye 200'e yakın üye kazandırdıklarını aktaran Erkan Ünal, şöyle dedi:


"Çok ciddi sıkıntılar çektik. 90 yıllık geçmişi olan Atatürk'ün kurduğu partimizi dimdik ayakta tutmak için çırpındık. Mevlüt Danacı beyin adaylığında seçime girdik ama maalesef yalnız bırakıldık. Sayı olarak yetersiz kaldık ama dimdik ayakta durmayı başardık. Bizlerin artık 'ben varsam partim var, ben yoksam partim yok' anlayışını bir kenara bırakmamız lazım. Ben bu kongrede aday değilim yeter ki birlik ve beraberlik olsun başka bir şey istemiyorum. Adaylıklar, makamlar gelip geçicidir. Türkiye zor bir süreçten geçiyor. Emperyalist ülkelerin oyunlarına karşı bu direnişi göstermemiz lazım. O yüzden birbirimize sıkıca sarılalım."


Konuşmanın ardından seçime geçildi. İki adayın yarıştığı seçimde Reşat Yalvaç'ın listesinde yer alan bazı yönetim kurulu üyesi adayları diğer listede de bulunduklarını söyleyince listenin yenilenmesi gerekti. Oy verme işlemi gecikince de uzak bölgelerden gelen bazı üyeler oy vermeden kongre salonundan ayrıldı.


Seçim sonucunda 226 geçerli oyun 126'sını alan Hasan Tercan Özgül ilçe başkanı seçilirken, Reşat Yalvaç 100 oy aldı. Reşat Yalvaç ve partililerin tebriğini kabul eden Hasan Tercan Özgül, CHP'yi en iyi şekilde temsil edeceğini belirterek ilk hedeflerinin de yerel seçimlerde belediyeyi kazanmak olduğunu söyledi.


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!