Afrika çıkarması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 26 Şubat - 02 Mart 2018 tarihlerinde kalabalık bir heyet ile Afrika çıkarması yapacak. Erdoğan, 5 gün sürecek ziyaretler kapsamında Cezayir, Moritanya, Senegal ve Mali’de temaslarda bulunacak.

Afrika çıkarması
Afrika çıkarması hande
Bu içerik 563 kez okundu.

Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat - 02 Mart 2018 tarihlerinde Cezayir, Moritanya, Senegal ve Mali’ye ziyaret gerçekleştirecek.

AĞIRLIKLI OLARAK EKONOMİK KONULAR GÖRÜŞÜLECEK
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 5 günlük Afrika ziyaretinde yapacağı temasların daha çok ekonomi ağırlıkta olacağı ve Moritanya ile Mali'de günü birlik ziyaretler gerçekleştireceği belirtildi.

Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ülke liderlerine BM'de yapılan Kudüs oylaması için teşekkür edeceği gelen bilgiler arasında.

Erdoğan en son Sudan'a gitmiş ve Sevakin Türkiye'ye tahsis edilmişti
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 24 Aralık 2017'de Sudan'ı ziyaret etmiş ve bu ziyaret Türkiye'den bu ülkeye "cumhurbaşkanı" düzeyinde yapılan ilk ziyaret olarak kayıtlara geçmişti. Erdoğan, Cumhurbaşkanı Ömer el Beşir tarafından Hartum Uluslararası Havaalanı'nda resmi törenle karşılanmıştı. Bu ziyaret kapsamında tarihi Osmanlı adası olarak bilinen Sevakin Adası Türkiye'ye tahsis edilmişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın isteği ile Sudan, 400 yıl doğrudan İstanbul'dan yönetilen ve Afrika'nın hac kapısı olan Sevakin Adasını Türkiye'ye tahsis etti. Halkının Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı büyük bir sevinçle karşıladığı Sevakin Adası'nda Osmanlı eserleri ihya edilecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!