Autodesk Maya eğitimi

Maya, Autodesk tarafından çıkartılmış olan, oldukça güçlü ve çok kullanışlı bir 3D tasarım, görsel sunum ve çizim programlarından biridir. Reklam, oyun ve beyaz perde de genellikle tercih edilmektedir.

Autodesk Maya eğitimi
Autodesk Maya eğitimi Admin
Bu içerik 663 kez okundu.

Maya, Autodesk tarafından çıkartılmış olan, oldukça güçlü ve çok kullanışlı bir 3D tasarım, görsel sunum ve çizim programlarından biridir. Reklam, oyun ve beyaz perde de genellikle tercih edilmektedir. Özellikle karakter animasyonlarının tasarlanmasında yaygın bir halde kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra gerçeğe en yakın kalitede tasarımlar sunma özelliğiyle, endüstriyel tasarım ve askeri simülasyon alanlarında da sıklıkla tercih edilen programlar arasındadır. Özellikle organik modelleme alanında, insan, hayvan ve animasyon karakterlerinin gerçeğiyle birebir ayırt edilemeyecek şekilde çok yakın detaylarda tasarlanması da bu program sayesinde mümkündür. 

Render olarak adlandırılan görselleştirme aşamasında araç-gereç ve aydınlatma imkanları kullanılarak, metal, cam, sıvılar, endüstriyel yollarla üretilmiş malzemeler, kürk, saç, tüy şeklinde çizimlerde ve tasarımlarda gerçeğe yakınlığından dolayı en çok tercih edilen programlar arasındadır. Kemik, kas hareketleri, karakter animasyonları ve tabiat vakaları Maya kursu tarafınca kolaylıkla şekillendirilebilmektedir. Maya, tasarımın bütün süreçlerini kendi içinde barındıran bir program olduğu için, eğitimi için Windows İşletim sistemi ve bilgisayarın çalışma mantığı az da olsa bilinmesi, mause, klavye gibi ekipmanların kullanılabilmesi yeterlidir. Bunun beraberinde diğer 3 Boyutlu tasarım programlarında (3Ds Max, Softimage vb.) informasyon sahibi olmak kullanıcıya avantaj sağlayabilir. Çok yönlü ve kreatif bir program olması nedeniyle, kullanıcının tasarım, animasyon gibi mevzulara ilgi duyuyor olması öğrenim sürecini kolaylaştıracaktır. Maya; Reklam, beyaz perde, Oyun ve Animasyon sektörleri başta olmak üzere, bu alanlarda genellikle Maya kullanılmaktadır, kendini geliştirmek isteyen özellikle mühendislik ve tasarım öğrencileri için çok uygun bir programdır. Bahsettiğimiz meslek dalları ve alanlarında Maya bilgisine sahip olmak aranan özelliklerden biri haline gelmiştir.

Autodesk Maya eğitimi  ile 3 boyutlu görseller oluşturulabilir gerçekçi ya da çizgi film seçiminde renderlarla güzel bir sunum hazırlayabilirsiniz. Reklam dünyasında ve iş dünyasında tercih edilmekte olan Autodesk Maya eğitimi ile hayal ettiğiniz bütün tasarımları ve hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca restorasyon, dekorasyon gibi benzer alanlarda belirli tasarımlar oluşturulabilir, endüstriyel ürün tarasımcıları, görsel 3 Boyutlu sunumlara ihtiyaç duyan her meslek dalı Maya yazılımını mesleklerinde etkin olarak kullanabilir.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!