Kira Çarpanı Nedir Hesaplaması Nasıl Yapılır

Kira çarpanı, kira ile konut fiyatları arasında olan dengeyi belirler. Taşınmaz mal sahibi olmak istediğiniz takdirde karşılaştığınız sorunlara matematiksel çözümler bulmanıza yard

Kira Çarpanı Nedir Hesaplaması Nasıl Yapılır
Kira Çarpanı Nedir Hesaplaması Nasıl Yapılır Admin
Bu içerik 796 kez okundu.

 

Kira Çarpanı Nedir? Hesaplaması Nasıl Yapılır?

 

Kira çarpanı, kira ile  Konut Haberleri   fiyatları arasında olan dengeyi belirler. Taşınmaz mal sahibi olmak istediğiniz takdirde karşılaştığınız sorunlara matematiksel çözümler bulmanıza yardımcı olur.

Kira çarpanını kullanarak, konut, daire ya da dükkana ödemiş olduğunuz bedeli ne kadar sürede telafi edeceğinizi bulabilirsiniz. Taşınmaz malın fiyatını, söz konusu gayrimenkulün aylık kira bedeline böldüğünüz zaman kira çarpanına ulaşabilirsiniz.

 

Kira Çarpanı Hesaplama Örneği

 

Diyelim ki söz konusu taşınmazın fiyatı 240.000 TL. Ve siz aylık olarak 1000 TL ödemede bulunuyorsunuz. Bu sayılara göre, kira çarpanı 240 oluyor. Kiraları aylık ödediğiniz için, 240.000 TL değerindeki konutun bedeline, 240 ayda yani yirmi yılda ulaşabiliyorsunuz. Bu süre geçtiği takdirde, bulunduğunuz konut size kar elde etmenizi sağlıyor.

 

Söz konusu taşınmazın konumu da kira çarpanı için oldukça önemlidir. Kira getirisi yüksek veya gelişmekte olan bölgeden satın aldığınız takdirde, kira bedeli artmaya devam edeceği için, kira çarpanı da git gide düşecektir. Ve bu sayede bulunduğunuz taşınmazın size kar elde etme süresi daha da erken olacaktır.

 

İdeal Kira Çarpanı Oranı Nedir?

 

Haberin Devamı İçin:  İdeal Kira Çarpan oranı 

Diğer Emlak Haberleri  için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!