OSGB İstanbul Yetkili Firmalar

Yasal olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetki belgesi verilen bu kurumlar iş yerlerindeki iş sağlığı ve güvenliği konusundaki çalışmaları yürütmektedir.

OSGB İstanbul Yetkili Firmalar
OSGB İstanbul Yetkili Firmalar Admin
Bu içerik 418 kez okundu.

 

Yasal olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetki belgesi verilen bu kurumlar iş yerlerindeki iş sağlığı ve güvenliği konusundaki çalışmaları yürütmektedir. İşyerlerinde bir kişi bile olsa işçi çalıştıran firmalar osgb istanbul ve diğer illerdeki yetkili firmalardan bu firmalardan yardım alabilmektedir. Sanayi ve üretim alanı dışındaki tüm firmalar ve üreticiler ile pazarlayıcılarda Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi kurmak zorundadır. İş yerlerinde iş yeri hekimi ve iş güvenliği hekimi bulundurulması ve bu konuda osgb istanbul ve bulundukları illerdeki yetkili kurumlar ile çalışılması gerekmektedir. Bu durumun sağlanması yasal olarak bir zorunluluk olmaktadır.

OSGB İle İş Güvenliği Sağlamak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı yaptığı denetimler ile yeterliliği kabul seviyesinde olan firmalara osgb konusunda yetki vermektedir. Bu durumda iş yerlerinde Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimleri ile çalışmalar yapılabilmektedir. Bu firmalar iş yerlerinde normal çalışma akışını aksatmayacak şekilde iş yerinde çalışanların can güvenliğini ve iş yerinin güvenliğini sağlamaktadırlar. Bu birimler işçilerin sağlık gözetimini, çalışma ortamının gözetimini ve ilk yardım ile acil müdahaleler konusunda çalışmalar yürütmekte ve sağlamaktadır. Bu sebeple de osgb konusunda yetkili firmalar ile çalışmanın çok sayıda avantajı bulunmaktadır. İşçi sayısı 50 çalışandan az olan iş yerlerinde bu firmalar ile çalışabilmektedir. Bu sayede sayal yükümlülükte yerine getirilmiş olacaktır.

OSGB Nedir?

Devlerin iş ve iş güveliği konusundaki çalışmaları neticesinde yasalaşarak bir yükümlülük haline gelen osgb bir çalışanı olan iş yerine bile yasal yükümlülük getirmektedir. Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi olan osgb nedir sorusuna iş yerlerindeki iş ve işçi güvenliğinin sağlanması denebilmektedir. Bu durum işyerlerindeki iş kazalarının önlenmesi yanında işleyişin sağlıklı bir şekilde devam etmesini de sağlamaktadır. Bu sebeple de iş yerleri açısından oldukça önemli ve gerekli görülmektedir. Çalışanı bulunan iş yerleri iş hekimi ve iş güvenliği uzmanı bulundurmak yükümlülüğündedir. Aynı şekilde osgb yetkisi bulunan firmalar ile çalışarak bu yükümlülük yerine getirilmiş olacaktır. iş yerinin ve işçilerin sağlığını ve güvenliğini sağlamak ve bunu organize etmek osgb nedir sorusunun cevabı olmaktadır.
Daha detaylı bilgi almak için lütfen http://www.eforosgb.com/ sitemizi ziyaret ediniz .

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!