FMV Işık Okulları, Prof. Dr. Namık Kemal Aras’ı ağırlıyor

FMV Işık Okullarının düzenlediği Kültür Konferansları’nın 28’inci konuğu Türkiye Bilimler Akademisi şeref üyesi Prof.Dr. Namık Kemal Aras olacak. Namık Kemal Aras ‘Nükleer Enerji: Dünü ve Geleceği’ konulu bir konferans verecek.

FMV Işık Okulları, Prof. Dr. Namık Kemal Aras’ı ağırlıyor
FMV Işık Okulları, Prof. Dr. Namık Kemal Aras’ı ağırlıyor Admin
Bu içerik 2048 kez okundu.

2014 yılından beridir gerçekleşen Kültür Konferanslar’ı bu ay bilim meraklılarını, 55 yıllık meslek yaşantısının büyük bir bölümünü nükleer konularda temel ve uygulamalı araştırmalara adamış olan Prof. Dr. Namık Kemal Aras ile buluşturuyor. Yürütmüş olduğu çalışmalar ile bilim dünyasına katkıda bulunan Prof.Dr. Aras aynı zamanda 2 tane yeni radyo izotop keşfetmiştir. Konuşmasında nükleer enerji üzerine yaptığı çalışmalarının ayrıntılarını dinleyecilere aktaracak olan Prof.Dr.Aras, Türkiye’deki nükleer enerji serüvenine de değinecek.

 

Katılımın herkese açık ve ücretsiz olduğu konferans, 29 Mart Çarşamba günü saat 18:00’de FMV Işık Okulları Nişantaşı Kampüsü, Sacit Öncel Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek.

 

FMV Işık Okulları, Kültür Konferansları kapsamında şimdiye kadar Prof. Dr. Doğan Özlem, Ersin Özince, Prof. Dr. Doğan Kuban, Doğan Hızlan, Esin Çelebi Bayru, Prof. Dr. Gündüz Gökçe, Özden İnönü Toker, Orhan Bursalı, Prof. Dr. İlber Ortaylı ve Ayşe Kulin gibi isimler de konuşmacı olarak katılmıştı.

 

Prof. Dr. Namık Kemal Aras Hakkında:

 

Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya Yüksek Mühendisliği Bölümünü bitiren Prof. Dr. Namık Kemal Aras, 1959’da Türkiye’nin ilk NATO yurt dışı doktora bursiyeri olarak MIT’de doktora çalışmalarını tamamladı. Türkiye’ye döndükten sonra ODTÜ’de çalışmaların devam eden Prof.Dr. Aras üniversitenin çeşitli bölümlerinde görev almasının yanında Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumunun çeşitli Gruplarında Grup üyeliği görevlerini yaptı. Yurt içi ve yurt dışında yürüttüğü bilimsel çalışmaları ile önemli ödülleri kazanan Prof. Dr. Aras’ın 100’den fazla özgün makale yayınladı, 160 yurt dışı konferanslarda sunum yaptı ve çalışmalarına 1500’e yakın atıfta bulunuldu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!