Kuveyt Türk, 2016 Yılı Olağan Genel Kurul Toplantısını Gerçekleştirdi

Kuveyt Türk Katılım Bankası, gerçekleştirdiği Olağan Genel Kurul toplantısında 2016 yılı net kârının bir önceki yıla göre yüzde 21,9 arttığını açıkladı.

Kuveyt Türk, 2016 Yılı Olağan Genel Kurul Toplantısını Gerçekleştirdi
Kuveyt Türk, 2016 Yılı Olağan Genel Kurul Toplantısını Gerçekleştirdi Admin
Bu içerik 588 kez okundu.

Kuveyt Türk Katılım Bankası, Olağan Genel Kurulu’nu Esentepe’deki Genel Müdürlük binasında üst yönetim ve hissedarların katılımıyla gerçekleştirdi. 2016 yılı banka performansı ve finansal tabloları ile 2017’den beklentilerin değerlendirmesinin yapıldığı Genel Kurul’da, 2016 yılı net kârının bir önceki yıla göre yüzde %21,9 artışla 542 milyon TL’ye ulaştığı açıklandı. Toplantıda ayrıca, 2 milyar 790 milyon TL olan sermayenin 3 milyar 100 milyon TL’ye çıkarılmasına ve 310 milyon TL’lik bu artışın 2016 yılı kârından karşılanarak ortaklara hisseleri oranında bedelsiz hisse verilmesine karar verildi.

 

Kuveyt Türk Genel Müdürü Ufuk Uyan, Genel Kurul’da yaptığı konuşmasında, “Kuveyt Türk olarak belirlediğimiz tüm bankacılık hedeflerine ulaştık. 2016 yılı net karını %21,9 atışla 542 milyon TL’ye yükselttik. Toplam 4,7 milyar TL ile Türkiye’nin en büyük sukuk ihraççısı unvanını elimizden bırakmadık. 2016 yılsonu itibariyle 385 şube, 5.500’ü aşkın çalışanımızla Türkiye ekonomisindeki öncü ve yenilikçi rolümüzü 2017 yılında da devam ettireceğiz.”dedi. Son dönemde alternatif dağıtım kanallarına yapılan yatırımlara dikkat çeken Uyan, ilk dijital faizsiz bankacılık platformu Senin Bankan ile bir ilke imza attıklarını, önümüzdeki dönemde dijital dönüşüm çalışmalarına devam edeceklerini belirtti. Uyan, “Ayrıca 2017 yılında verimliliğe de öncelik vererek, organizasyon yapısını süreç ve prosedürlerini en verimli şekilde yöneterek müşterilerimize ayırdığımız zamanı artırmayı, büyüme ve şubeleşme politikamızı da sürdürmeyi amaçlıyoruz“ dedi.

 

Kuveyt Türk Katılım Bankası Hakkında

Kuveyt Türk, kurulduğu 1989 yılından bu yana faizsiz bankacılık sisteminde özenliliği, yatırım alanlarında araştırmacılığı, tasarruf sahiplerine ve iş adamlarına çağdaş, istikrarlı, güvenilir, kaliteli ve süratli hizmet sunmayı, sürekli eğitim ve gelişimi kendisine ilke edinmiştir. Yurt içinde ve yurt dışında şubeleri ve muhabir bankaları vasıtasıyla, her türlü çağdaş teknolojik imkânları kullanarak, süratli ve kaliteli hizmeti tasarruf sahiplerinin ve yatırımcılarının ayağına götürmektedir. Kuveyt Türk, bugün itibariyle Türkiye genelinde 385 şube ile faaliyet gösterirken yurtdışında da Bahreyn şube ve Almanya’daki banka iştiraki ile çalışmalarını sürdürmektedir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!