Harika Matematik Sergisi ve Gezici Bilim Sineması Muğla ve Amasya’da

Harika Matematik Sergisi ve Da Vinci Learning Gezici Sineması 20 – 24 Mart tarihleri arasında eş zamanlı olarak Muğla Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi ve Amasya Belediyesi Kültür Merkezi’nde çocuklarla buluşacak.

Harika Matematik Sergisi ve Gezici Bilim Sineması Muğla ve Amasya’da
Harika Matematik Sergisi ve Gezici Bilim Sineması Muğla ve Amasya’da Admin
Bu içerik 759 kez okundu.

Matematiğin eğlenceli ve yaratıcı dünyasını çocuklarla buluşturan Harika Matematik Sergisi ve Da Vinci Learning TV Anadolu’daki çocuklarla buluşmak için yeniden yollarda. QNB Finansbank ana sponsorluğunda, IEG ve Da Vinci Learning TV işbirliği ile hayata geçen sergi 20 – 24 Mart tarihleri arasında eşzamanlı olarak Muğla Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi Fuayesi’nde ve Amasya Belediyesi Kültür Merkezi’nde olacak.

 

Minik Eller Büyük Hayaller Platformu kapsamında Türkiye’nin dört bir yanındaki etkinlikler ile çocukları destekleyen proje, çocukların matematiğin temel konularını eğlenceli ve interaktif şekilde öğrenmesine yardımcı oluyor. Muğla’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi ve Amasya Belediyesi’nin destekleriyle açılacak sergi ve gezici sinema çocuklar tarafından ücretsiz gezilebilecek.

 

Da Vinci Learning çocukları televizyonun karşısından kaldırıyor

Zamansız ve mekansız bir öğrenme üzerine kurulu olan Da Vinci Learning felsefesi, Harika Matematik Tırlarında şehir şehir dolaşarak Gezici Sineması ve Atölyeleri ile öğrenme sürecine aktif bir katılımı destekliyor. Da Vinci Learning Belgesel Kanalı’nın eğlenceli bilim, teknoloji, kültür ve sanat alanlarındaki belgesellerinin yayınlandığı Gezici Mobil Sinemasında kanalın en çok takip edilen Artzooka filmleri gösterime girecek ve çocuklar Da Vinci Learning Atölyeleri’nde ek beceriler ile düşünme yeteneklerini geliştirecek.

 

Çocuklar eğlenerek büyüyor, kendilerini keşfediyor

Matematiğin temel konularının eğlenceli ve interaktif şekilde işlendiği ve İlköğretim Matematik Dersi Öğretim Programı’na da uygun olan sergi, Özel Tırlarla yola çıkıyor ve her şehirde yerel yönetimlerin desteğiyle belirlenen mekanlarda sergiler kurularak birer hafta boyunca çocukların ziyaretine açılıyor. Çocuklar, “Dans Eden Geometri”, “Haydi Yuvarla”, “Kule Yapalım”, “Aynadaki Kim” ve “Dev Küp” modüllerinin ve “Da Vinci Learning’nin Atölye” çalışmaları ile “Da Vinci Learning Mobil Sineması”nın yer aldığı sergiyi keyifle geziyor.

 

Harika Matematik Tırı 2017 Turnesi’nde Hedef: 2 Tır ile 3 ayda 22 İl

Çocukların büyük ilgi gösterdiği Harika Matematik Sergisi’nin gezgin tırlarının sayısı, gördüğü yoğun ilgi üzerine Türkiye’de daha fazla çocuğa ulaşabilmek için bu yıl ikiye çıkarıldı. Tırlar 20 Şubat tarihinden bugüne kadar eş zamanlı olarak İstanbul, Kastamonu, Sinop, Manisa, İzmir ve Aydın Kuşadası’nı ziyaret eden tırlar, Türkiye turnesinde üç ay süresince belirlenen 22 ildeki tüm çocuklara ulaşmayı hedefliyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!