Türel, yeşil Antalya için çalışıyoruz

Orman Bölge Müdürü Mustafa Türk, Orman Haftası nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’i ziyaret etti. Başkan Türel, iki kurumun da yeşil bir Antalya için çalıştığını belirterek, 2019 yılına kadar Antalya ve ilçelerinde 10 milyon ağaç dikmeyi hedeflediklerini söyledi.

Türel, yeşil Antalya için çalışıyoruz
Türel, yeşil Antalya için çalışıyoruz Admin
Bu içerik 344 kez okundu.

Orman Bölge Müdürü Mustafa Türk, Bölge Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri ile birlikte 21-26 Mart tarihleri arasında kutlanan Orman Haftası ve Ağaç Bayramı nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’i ziyaret etti. Başkan Menderes Türel, ziyarette yaptığı konuşmada, bütün projelerinde yeşilin korunması için çalıştıklarını belirterek “Sizlerin de desteğiyle ormanların korunması esasına dayalı çalışıyoruz. İlk dönemim olan 2004-2009 arasında yaklaşık 1 milyon ağaç dikimi gerçekleştirdik. 500 bin ağacı sadece Taşağıl yangınında yangın bölgesine diktik. Şimdi genişleyen sınırlarımızda 2014-2019 arasında bu hedefi 10 milyona çıkardık” dedi.

 

DAHA ÇOK FİDAN DAHA ÇOK AĞAÇ

 

18 Mart Cumartesi günü kendileri için çok önemli bir projenin temelini attıklarını hatırlatan Başkan Türel, “Manavgat’ın en önemli akciğeri Türkbeleni ormanımız bir süre önce yanmış, aşağı yukarı 50 dekara yakın bir alan kül olmuştu. Türkbeleni’nde çok güzel bir katılımla mesire alanı projemizin temelini attık. Kül haline dönmüş bir orman alanını şimdi daha da yeşillendirerek, ağaçlandırarak halkın kullanımına uygun bir proje haline getiriyoruz. Antalya'nın her köşesinde yeşili koruyarak, ağacı koruyarak, yeşili arttırarak, ağaç dikerek projelerimizi yapıyoruz” diye konuştu.

 

ORMAN HAFTAMIZ KUTLU OLSUN

 

Antalya'nın en önemli sembol değeri olabilecek Tünektepe Projesi’ni de Antalya’ya kazandırmak istediklerini belirten Başkan Türel şunları kaydetti: “Milli Parklarla birlikte inşallah oraya da çok güzel bir projeyi kazandırmak için çalışıyoruz. Burada bölge müdürlüğü olarak sizlerin çok büyük desteğini görüyoruz. Size ne kadar teşekkür etsek azdır. Sayın Bakanımızın da bu konuda bize olan destekleri, bizim en büyük şansımız odu. Ben bu işbirliğimizin Antalya'mıza çok güzel işler, çok güzel projelerle ulaşacağını biliyorum. Hepinize tekrar çok teşekkür ediyorum. Orman Haftamız kutlu olsun.”

 

 

İŞBİRLİĞİNİN ÖNEMİ

 

Orman Bölge Müdürü Mustafa Türk de, Başkan Türel’e teşekkür ederek her zaman işbirliği halinde olmaya devam edeceklerini belirtti. Türk, şunları söyledi: “Geçen sene Kumluca ve Adrasan’da ekibiniz bizi yalnız bırakmadı. Her türlü desteği sağlamaya çalıştı. Biz de özellikle orman yangınlarında sizlerin desteğini her zaman yanımızda görüyoruz” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!