Burun Estetiği Hakkında Merak Edilen Herşey

Burun insan yüzünden en dikkat çeke noktadır. Bu nedenle ikili ilişkiler veya sohbetler sırasında insanın dikkatini çekebilmekte ve bu durum da kişinin özgüvenini kırabilmektedir.

Burun Estetiği Hakkında Merak Edilen Herşey
Burun Estetiği Hakkında Merak Edilen Herşey seobaz
Bu içerik 430 kez okundu.

Burun insan yüzünden en dikkat çeke noktadır. Bu nedenle ikili ilişkiler veya sohbetler sırasında insanın dikkatini çekebilmekte ve bu durum da kişinin özgüvenini kırabilmektedir. Burun ameliyatları işlevleri bakımından ikiye ayrılmaktadır. Bunlar rinoplasti ve septoplasti ameliyatlarıdır. Biri burundaki şekil bozukluklarının düzeltilmesi amacıyla gerçekleştirilirken diğeri nefes alma problemine neden olan kırık ve et problemlerinin giderilmesi amacıyla gerçekleştirilir. Burundaki şekil bozukluklarının düzeltilmesi amacıyla gerçekleştirilen rinoplasti ameliyatı aynı zamanda setoplasti ameliyatı ile birlikte gerçekleştirilebilmektedir.

 

 Burun Estetiği Kimlere Yapılabilir?

 

            Burun estetiği ameliyatı yaptırma yaşı 18 ila 35 arasında değişmektedir. Fakat nefes problemine göre bu yaş aralığı da değişmektedir.

 

 Burun Estetiği Ameliyatında Dikkat Edilmedi Gerekenler?

 

            Burun estetiği ameliyatları anestezinin de etkisiyle oldukça rahat geçmektedir. Fakat ameliyattan sonraki gün kişinin yüzünde ve gözaltlarında şişlikler oluşabilir. Bunlar normal sonuçlardır. İlk gün biraz ağrı olmakla birlikte kişi ikinci gün çok ağır olmamakla birlikte günlük aktivitelerini gerçekleştirebilir. Beşinci gün sonunda burundaki tampon çıkarılır ve hastaya burun için temizleyici spreyleri tavsiye edilir. Kişi burun estetiği ameliyatı ardından buruna herhangi bir basınç uygulamamalıdır. Ameliyatı takip eden beş ay boyunca denizde ya da havuzda yüzülmemesi önerilir.

 Burun Estetiği Nerede Yapılır?

 

            Burun estetiği ameliyatı çeşitli kliniklerde gerçekleştirilebilmektedir. Fakat bu noktada dikkat edilmesi gereken şey burun estetiği doktoru iyice araştırılarak uzmanlığı ve bilgisinden emin olunarak seçilmelidir. Burun estiği alanında uzman Tamer Haliloğlu rinoplasti İstanbul ili sınırları içerisinde anlaşmalı olduğu hastanelerde burun ameliyatı gerçekleştirmektedir. Detaylı bilgi almak için http://www.tament.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!