GREENECO İSTİHDAM SEFERBERLİĞİNİN KAPSAMINI GENİŞLETİYOR

Başlattığı istihdam atağıyla bu yıl mevcut kadrosuna ek 450 kişilik alım yapmaya hazırlanan Greeneco Enerji, şimdi de Pamukkale Üniversitesi ile sektörün nitelikli ara eleman ihtiyacına çözüm olacak yeni bir işbirliği protokolü başlattı. Program kapsamında; Pamukkale Üniversitesi Sarayköy Meslek Yüksekokulu öğrencileri Greeneco Enerji’ye bağlı işletmelerde okullarındaki derslerin içeriğiyle eş zamanlı uygulamalı eğitim alabilecek.

GREENECO İSTİHDAM SEFERBERLİĞİNİN KAPSAMINI GENİŞLETİYOR
GREENECO İSTİHDAM SEFERBERLİĞİNİN KAPSAMINI GENİŞLETİYOR Admin
Bu içerik 250 kez okundu.

Saray Holding ve Acarsan Holding ortaklığında Türkiye’deki artan enerji ihtiyacının; ithal girdiye ihtiyaç duymaksızın çevreci, yerli ve yenilenebilir kaynaklarla karşılanmasına katkı sağlamak amacıyla kurulan Greeneco Enerji, sektörüne katma değer sağlayacak atılımlara devam ediyor.

Bu sene başında başlattığı yeni tesis yatırımları ve üretim artışı ile ilgili 450 kişilik istihdam sağlıyor ve istihdam artışı kampanyasına da destek veriyor.

 

Kurulduğu günden bu yana yaptığı yatırımlarla sektöre ivme katan Greeneco, şimdi de alanının en büyük ihtiyaçlarından biri olan nitelikli ara kademe sorununa yeni bir proje ile çözüm üretiyor.

Pamukkale Üniversitesi işbirliğinde nitelikli ara kademe eleman yetiştirme hedefiyle yeni bir protokole imza atan Greeneco Enerji, Pamukkale Üniversitesi Sarayköy Meslek Yüksekokulu öğrencilerine kapılarını açıyor.

 

Bu amaçla geçtiğimiz günlerde Pamukkale Üniversitesi Rektörlüğü’nde protokol imza töreni düzenlendi. Rektörlük makamında gerçekleşen protokol törenine Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, Sarayköy Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Aslı Öztürk Kiraz, Greenoco Enerji Elektrik Üretim A.Ş. Genel Müdürü Cem Ovalıoğlu ile Saray Holding Pazarlama Direktörü Gülnur Uluğ Elbistanlıoğlu katıldı. Protokol, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ ile Greenoco Enerji Elektrik Üretim A.Ş. Genel Müdürü Cem Ovalıoğlu arasında imzalandı.

 

Pamukkale Üniversitesi Rektörlüğü’nde düzenlenen protokol imza törenine katılan Greeneco Enerji Elektrik Üretim A.Ş. Genel Müdürü Cem Ovalıoğlu, “Sektörümüzün en büyük ihtiyaçlarından biri nitelikli, yetişmiş ara eleman. Ne yazık ki gerekli donanıma sahip personel bulmakta biz de diğer şirketler gibi zorlanıyoruz. Hem sektörümüze hem de gençlerimize yeni bir katkı olacak bu işbirliği içinde olmaktan dolayı çok mutluyuz. Sektörümüz, bu tarz projeler sayesinde kalite standartlarını artırarak büyümeye devam edecek” dedi.

Düzenlenen protokol kapsamında öğrencilerin Greeneco Enerji’ye bağlı işletmelerde okullarındaki derslerin içeriğiyle eş zamanlı uygulamalı eğitim alabileceğini dile getiren Ovalıoğlu, “Proje kapsamında bir yarıyıl yani ortalama 14 hafta süreyle öğrencilerimizi kabul edeceğiz. Hedefimiz, gençlerimizin geleceğine katkı sağlamak” dedi.

 

110 milyon Dolar değerinde çevreci bir proje olarak yola çıkan ve o tarihten bu yana sektöre düzenli olarak yatırım yapmaya devam eden Greeneco Enerji, 2016 yılsonu itibariyle yıllık 217.000.000 Kwh’lık üretim kapasitesine ulaşmış durumda.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!