Başarılı Çeviri İle Amacınıza Ulaşın

Simultane tercüme yapacak olan tercümanın, bir dile tamamen hâkim olması gerekir. Çünkü yazılı bir metni çevirme ile konuşma dilini çevirmek aynı değildir.

Başarılı Çeviri İle Amacınıza Ulaşın
Başarılı Çeviri İle Amacınıza Ulaşın seobaz
Bu içerik 376 kez okundu.

Çeviri alanında en sık başvurulan çeviri türü olan simultane çeviri, eş zamanlı çeviri anlamına gelmektedir. Bu çeviriye en çok, uluslararası platformda düzenlenen akademik konferanslar, sempozyumlar, basın toplantıları veya ürün tanıtım fuarlarında ihtiyaç duyulmaktadır.

 

            Simultane tercüme yapacak olan tercümanın, bir dile tamamen hâkim olması gerekir. Çünkü yazılı bir metni çevirme ile konuşma dilini çevirmek aynı değildir. Üstelik bu çeviri türü, günlük konuşma dilinin üzerindeki bir dili içerdiğinden bu tercümanın, çeviri yapacağı dilde üstün bir bilgiye sahip olması beklenmektedir. Bu çeviri, konuşmanın yapıldığı etkinliğe katılan bütün katılımcıların ana dillerine, eş zamanlı olarak sağlanmaktadır. Katılımcılarına dağıtılacak ses sistemi ve kulaklıklar sayesinde yapılan çeviri ile düzenlenen organizasyonların amacına ulaşması sağlanır.

 

            Eş zamanlı çeviri hizmetinde kullanılacak olan simultane sistem de son derece önemlidir. Bu sistemin içerisinde mevcut bulunan hoparlör, kulaklık ve salon akustiği gibi özellikler, yapılan işin kalitesini yükseltir. http://www.simultanesistem.com/ tarafından size sunulan simultane tercüme hizmetleri, çevirdiği dile hâkim profesyonel tercümanlar ve son teknolojiyle tasarlanan simultane sistem ekipmanları aracılığı ile sağlanmaktadır. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!