İlhami Koç: “Yeni bir faaliyet alanı olarak “kitle fonlaması” gündemimizde yer alan konuların başında yer alıyor”

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB) Başkanı İlhami Koç, Sermaye Piyasasında Gündem’in yeni sayısında, sermaye piyasalarındaki gelişmelere dair görüşlerini paylaştı.

İlhami Koç: “Yeni bir faaliyet alanı olarak “kitle fonlaması” gündemimizde yer alan konuların başında yer alıyor”
İlhami Koç: “Yeni bir faaliyet alanı olarak “kitle fonlaması” gündemimizde yer alan konuların başında yer alıyor” Admin
Bu içerik 1323 kez okundu.

TSPB Başkanı İlhami Koç, Sermaye Piyasasında Gündem dergisinin yeni sayısında, sermaye piyasalarını ileriye götürecek yenilikçi hizmet ve ürünlerden son yıllarda en çok dikkat çeken kitle fonlamasıyla ilgili görüşlerini paylaştı: “Birliğimizin görevlerinden biri üyelerimizin faaliyetlerinin gelişmesi için ihtiyaç duyulabilecek araştırmaların yapılmasıdır. Bu kapsamda yeni bir faaliyet alanı olarak “kitle fonlaması” gündemimizde yer alan konuların başında yer alıyor. Yakın zamana kadar ülkemizde kitle fonlamasının yasal bir altyapısı olmadığı için güven sorunu karşımıza çıkıyordu. Sermaye Piyasası Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı” yoluyla Sermaye Piyasası Kuruluna (SPK) yetki verilmesi sektörün geleceği için umut verici bir gelişme oldu. Bu düzenlemeyle birlikte konuyu tekrar gündemimize taşıdık. Bu düzenlemeyle birlikte konuyu tekrar gündemimize taşıdık. 7 Mart 2017 tarihinde “Sermaye Piyasasında Yeni Finansman Modeli: Kitle Fonlaması” başlıklı bir panel düzenledik.”

 

Koç, ayrıca Birliğin sektörün derinleşmesine katkıda bulunmak amacıyla ilkini geçen sene düzenlediği ve geleneksel hale getirdiği ödül töreninin önemini vurguladı: “Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği olarak, sektörümüzün gelişmesine, derinleşmesine ve bilinirliğinin artırılmasına katkıda bulunmak amacıyla 2016 yılında ilk defa düzenlediğimiz “TSPB Sermaye Piyasaları Ödül Töreni”ni, bu yıl 24 Nisan 2017 tarihinde ikinci kez düzenleyeceğiz. Geleneksel hale getirdiğimiz sermaye piyasaları ödüllerinde, Birlik üyelerinin başarılarının nicel ve nitel değerlendirildiği çeşitli kategorilerin yanı sıra, üye faaliyetlerinin ve sermaye piyasasının gelişimine katkı sağlayan basın yayın organlarını değerlendiren “Sermaye Piyasaları Basın Ödülleri” kategorisi yer alıyor. Bu tür ödüllerin sektörümüzün gelişmesi açısından birçok faydası olduğuna inanıyoruz. Zaman içerisinde bu ödüllerin sadece ülkemizi değil, bölgedeki faaliyetleri de kapsayacak şekilde genişlemesini ümit ediyoruz.”

 

“Sermaye Piyasasında Yeni Finansman Modeli: Kitle Fonlaması” Paneli Düzenlendi

İnternet teknolojisi ve sosyal medyanın olağanüstü gelişimiyle birlikte, kitle fonlaması son yılların en dikkat çekici alternatif finansman kanalı haline geldi. Yeni yasa tasarısıyla birlikte, kitle fonlaması ve ilgili platformlarla ilgili faaliyetler Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından ikincil düzenlemelerle belirlenecek. Bu kapsamda, TSPB tarafından 7 Mart 2017 tarihinde “Sermaye Piyasasında Yeni Finansman Modeli: Kitle Fonlaması” başlıklı bir panel düzenledi. SPK Başkan Yardımcısı Bora Oruç moderatörlüğünde gerçekleşen panelde, Fongogo Kurucu Ortağı Ali Çebi, CrowdFon Ortağı ve Keiretsu Forum Türkiye Kurucu Ortağı/Yönetim Kurulu Üyesi Hulusi Berik ile Turkcell Stratejik Planlama ve Projeler Uzmanı ve Arıkovanı Proje Lideri Salih Zeki Çimen konuşmacı olarak yer aldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!