Başakşehir’de Siyer Bilgi Yarışması’na büyük ilgi!

Başakşehir Belediyesi’nin Bilgievleri arasında düzenlediği Siyer Bilgi Yarışması’na başvurular başladı. Bu yıl 6.cı kez düzenlenecek yarışmaya Bilgievleri Siyer Kulübü üyesi 5 bin öğrenci katılacak. Yarışmayı kazananları ise çeşitli hediyeler bekliyor.

Başakşehir’de Siyer Bilgi Yarışması’na büyük ilgi!
Başakşehir’de Siyer Bilgi Yarışması’na büyük ilgi! Admin
Bu içerik 350 kez okundu.

Başakşehir Belediyesi’nin Bilgievleri’nde eğitim gören öğrenciler arasında geleneksel olarak gerçekleştirdiği Siyer Bilgi Yarışması’na başvurular başladı. Bu yıl altıncısı gerçekleştirilecek yarışmanın ilk ayağı olan Genel Sınav 1 Nisan Cumartesi günü ilçe genelinde belirlenen 5 okulda yapılacak. Başakşehir’de her yıl yoğun ilgi gören ve heyecanla beklenen yarışmaya bu yıl 5 bin öğrencinin katılması bekleniyor. Kayıtların devam ettiği yarışmanın finali 7 Mayıs’ta gerçekleştirilecek.

 

Peygamber Efendimizin hayatına dair bilgilerin ölçüldüğü sınav öğrencilerin sınıf ve yaşlarına göre 3 kategoride yapılacak. Genel Siyer Sınavı; Hacı Ali Osman Gül İlkokulu, Cahit Zarifoğlu İlkokulu, Ahmet Kabaklı İlkokulu, Tepe İlkokulu ve Şeyh Şamil İmam Hatip Ortaokulu’nda eş zamanlı olarak yapılacak.

 

Amaç Hz. Muhammed’i anlamak

 

Başakşehir Belediyesi’nin bilgievlerinde öğrenim gören çocuklar arasında yapılan Siyer Bilgi Yarışması’nda amaç, öğrencilerin Hz. Muhammed (S.A.V)'in hayatını öğrenmelerini sağlamak ve öğrendiklerini pekiştirmek. Bu anlamda ayrıca yapılan yarışmalar vesilesi ile öğrencilerin görev ve sorumluluk duygularının gelişmesini, toplum içinde kendilerini doğru ifade edebilmelerini, hızlı ve doğru karar verebilmelerini, doğru bilgiyi seçebilmelerini ve centilmence yarışabilme kabiliyetlerini geliştirerek kendilerine güvenmelerini sağlamak hedefleniyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!