Çin, Bilim ve Teknolojide Zirveye Oynuyor

Çin Başbakanı Li Keqiang'ın sunduğu hükümet çalışma raporunda, bilimsel ve teknolojik inovasyon kabiliyetinin yükseltilmesine vurgu yapıldı. Uluslararası toplum da Çin'deki teknolojik gelişmeyi takdirle değerlendiriyor.

Çin, Bilim ve Teknolojide Zirveye Oynuyor
Çin, Bilim ve Teknolojide Zirveye Oynuyor Admin
Bu içerik 1214 kez okundu.

Çin'in kendi öz gücüne dayanarak geliştirdiği ilk kuantum uydusu "Mozi", ünlü bilim dergisi "Doğa" tarafından yılın dünyadaki önemli bilimsel olayı olarak belirlendi.

Wall Street Journal gazetesinde yer alan bir makaleye göre, Çin hükümetinin temel bilimlere ayırdığı sermeye, 2005 yılında 1 milyar 900 milyon dolarken, 2015 yılına gelindiğinde 10 milyar 100 milyon dolara yükseldi.

Çin, bilim ve teknik alanında tarihteki eski görkemini yeniden diriltmek ve bilimsel-teknolojik inovasyon bakımından yeniden dünyanın zirvesine dönmek için çaba gösteriyor.

Uluslararası denetim ve danışmanlık şirketi KPMG tarafından kısa süre yayınlanan araştırma raporuna göre, araştırmaya katılan sektör yöneticileri, ABD ve Çin'in teknolojik inovasyon gerçekleştirmek bakımından parlak bir geleceğe sahip olduğunu, bunun tüm dünyayı etki altına alacağını belirtti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!