Yeni neslin bilemediği yakın geçmiş soruları

TRT 1’de yayınlanan Altın Petek Bilgi Yarışması’nda sorulan sorular yarışmacıların yakın geçmişe ilgi göstermediğini ortaya çıkardı. İki Yeşilçam filmi ve klasikleşen yarışmanın sunucusunun sorulduğu bölümde yarışmacılar zor anlar yaşadı. Yeşilçam filmleri yarışmacıların elenmelerine neden oldu.

Yeni neslin bilemediği yakın geçmiş soruları
Yeni neslin bilemediği yakın geçmiş soruları Admin
Bu içerik 329 kez okundu.

ERKAN YOLAÇ’I DUYMAYAN YARIŞMACI

 

Yarışmacılardan Şeyda Yalçınkaya, ‘yarışma’ seçeneğini seçti. “Mehter Marşı ile geliyorsunuz İzmir Marşı ile gidiyorsunuz” sözleriyle klasikleşen, Türkiye’nin efsane yarışmalarından “Evet-Hayır”ı sunan ünlü isim kimdir?” sorusunda şıklar “A: Erkan Yolaç, B: Cenk Koray, C: Halit Kıvanç, D: Barış Manço” idi. Barış Manço dışındakileri tanımadığını söyleyen yarışmacı bronz jokeriyle önce ‘Cenk Koray’ dedi. Daha sonra tahmini olarak “Erkan Yolaç” seçeneğini seçerek bir sonraki soruya geçti.

 

 

YIKILMAYAN ADAM’I BİLEMEYİNCE KAYBETTİ

 

Film anahtar kelimesini seçen Elif Korkut için “Yıkılmayan Adam” filminde rol gereği ayakta ölen oyuncu hangisidir?” sorusu soruldu. “Hiç fikrim yok” diyen yarışmacı bronz jokeriyle “Kadir İnanır”ı seçti. Sonrasında ise, “bilenlerden özür diliyorum diyerek “Ediz Hun”u seçti. “Cüneyt Arkın”ı bilemediği için ödül kazanamadan yarışmaya veda etti.

 

 

DÜNYAYI KURTARAN ADAMI BİLDİ, YÖNETMENİNİ BİLEMEDİ

 

Sekizinci sorusunda ‘Yönetmen’ anahtar kelimesini seçen Erkan Can Gürsoy’a “Yeşilçam’ın fantastik bilim kurgu türünde çekilen en ilginç filmlerinden biri olan “Dünyayı Kurtaran Adam” filminin yönetmeni kimdir?” şeklinde soruldu. “A: Alper Kaya, B: Çetin İnanç, C: Kartal Tibet, D: Cüneyt Arkın” seçenekleriyle karşılaşan yarışmacı, “Dünyayı Kurtaran Adam’ı Cüneyt Arkın oynadı onu biliyorum. Alper Kaya ve Çetin İnanç aşina olmadığım isimler. Yeşilçam’dan öte daha çok güncel filmleri takip ediyorum.” diyerek en yakın seçenek “Kartal Tibet”i seçti. Doğru cevap “Çetin İnanç”ı bilemediği için yarışmayı tamamlamış oldu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!