Özel Olimpiyatlar Türkiye’den ‘Biz Özeliz, Bağışlayın’ kampanyası

“Oyun birlikte, hayat birlikte” diyerek 2016 yılında 18 bine yakın kişiye dokunan Özel Olimpiyatlar Türkiye, daha fazla spor dalında, daha geniş bir coğrafyada, daha çok sayıda bireye ulaşmak için ‘Biz Özeliz, Bağışlayın’ kampanyasını hayata geçirdi.

 Özel Olimpiyatlar Türkiye’den  ‘Biz Özeliz, Bağışlayın’ kampanyası
 Özel Olimpiyatlar Türkiye’den  ‘Biz Özeliz, Bağışlayın’ kampanyası Admin
Bu içerik 1237 kez okundu.

Sporun birleştirici gücünden yararlanarak, özel eğitim gereksinimi olan bireylerin sosyal hayata katılımlarını destekleyen Özel Olimpiyatlar Türkiye, daha çok sayıda sporcuya ulaşmak için ‘Biz Özeliz Bağışlayın’ kampanyasını hayata geçirdi.

 

Kampanyaya SMS, havale veya Özel Olimpiyatlar Türkiye internet sitesi üzerinden bağış yapılabiliyor. Kampanya yoluyla yapılacak her bağış, özel sporcuların diğer bireyler gibi eşit şartlarda spor yapmasına ve sosyalleşmesine olanak veren proje ve etkinliklere aktarılacak.

 

Özel Olimpiyatlar Türkiye Onursal Başkanı Dr.h.c Dilek Sabancı, toplumdaki duyarlı insanlara “Gelin, birlikte daha fazla çocuğumuzun hayatını güzelleştirelim” çağrısı yaptı. Sabancı kampanyaya ilişkin açıklamasında, “Her çocuk özeldir; fakat bazıları daha özeldir’ diyerek, 35 yıldır aynı heyecan ve şevkle çalışarak aradaki engelleri kaldırıyoruz. Amacımız, bu özel sporcularımızı sosyal hayatın içine çekerek, yaşıtlarıyla kaynaşmalarını sağlamak ve insanların, toplumumuzun umutlarını yeşertmek… Özel Olimpiyatlar Türkiye Ailesi olarak, 2016 yılında ‘özel’ sporcularımızı spor ve sosyal etkinlikler çerçevesinde diğer bireylerle bir araya getirerek 18 bin kişiye ulaştık. Ancak geldiğimiz noktayla yetinmiyoruz; daha fazla spor dalında, daha geniş bir coğrafyada, daha çok sayıda özel eğitim gereksinimi olan bireye ulaşmayı hedefliyoruz. Toplumun tüm kesimlerine sesleniyorum: Gelin, birlikte daha fazla çocuğumuzun hayatını güzelleştirelim! Bu sayıyı ikiye, üçe katlayalım…” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!