BELGESEL FİLM ATÖLYE PROGRAMI 15 MART’TA İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ’NDE BAŞLIYOR

Belgesel film meraklıları 15 Mart’ta başlayacak olan Belgesel Film Atölyesi programı için İstanbul Şehir Üniversitesi’nde buluşuyor. 12 hafta sürecek ve özgün, kapsamlı yoğunlaştırılmış bir sinema eğitiminin verileceği programın eğitmenleri Prof. Dr. Ferhat Kentel ile yönetmen Deniz Boz. Ünlü yönetmen Derviş Zaim, belgesel-yapımcı Rıdvan Akar gibi isimlerin katılacağı program kapsamında “Kent, Kapitalizm ve İslamcılık” konulu bir belgesel çalışması da yapılacak.

BELGESEL FİLM ATÖLYE PROGRAMI 15 MART’TA İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ’NDE BAŞLIYOR
BELGESEL FİLM ATÖLYE PROGRAMI 15 MART’TA İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ’NDE BAŞLIYOR Admin
Bu içerik 1196 kez okundu.

İstanbul Şehir Üniversitesi, 15 Mart’ta başlayacak olan 12 haftalık bir Belgesel Film Atölyesi programına ev sahipliği yapacak. Özgün, kapsamlı bir sinema eğitiminin sunulacağı Belgesel Film Atölyesi, belgesel sinema alanındaki sinematografik anlatım modellerinin, gerçekliği senaryolaştırma yöntemlerinin, yaşamı sahneleme kurallarının ve bu amaçla kullanılan sinema dilinin belgesel sinema tarihinin önemli filmleri üzerinden uygulanacağı pratik çalışmaları kapsıyor. Atölye ile eş güdümlü olarak bir de “Kent, Kapitalizm ve İslamcılık” konulu kısa belgesel çalışma yapılacak.

 

Eğitmenliğini Prof. Dr. Ferhat Kentel ve yönetmen Deniz Boz’un yapacağı atölye 12 hafta boyunca Salı ve Perşembe günleri saat 19.00-21.00 arasında İstanbul Şehir Üniversitesi Batı Kampüsünde gerçekleştirilecek. Atölyenin katılımcıları, aralarında ünlü yönetmen Derviş Zaim ve belgesel-yapımcı Rıdvan Akar başta olmak üzere sosyolog Doç. Dr. Alev Erkilet, Gazeteci-Yazar Cihan Aktaş, Yazar Lütfü Bergen ve Sebahattin Öktem, Senarist Tarık Tufan, Gazeteci-Yazar Nazım Alpman, Gazeteci Suat Göçer gibi alanında uzman isimlerle bir araya gelme imkanı bulacak.

Atölyeye katılım ücreti 500 TL’dir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!