GENÇLERİMİZİ ASKERE UĞURLUYORUZ

Türk milletinin önemli geleneklerini yaşatmayı sürdüren Küçükçekmece Belediyesi, vatani görevini yapmak üzere askere gidecek gençler için ailelerinin de olacağı geniş katılımlı bir uğurlama töreni düzenlemeye hazırlanıyor.

GENÇLERİMİZİ ASKERE UĞURLUYORUZ
GENÇLERİMİZİ ASKERE UĞURLUYORUZ Admin
Bu içerik 262 kez okundu.

Türk geleneklerini her zaman yaşatmayı amaçlayan Küçükçekmece Belediyesi, en kutsal vatani görevini gerçekleştirmek üzere gün sayan gençler ve aileleri için asker uğurlaması hazırlığına başladı. Etkinlik, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz’in de katılımıyla, Halkalı 15 Temmuz Şeref Meydanı’nda, saat 18.00’da gerçekleşecek.

 

Huzurumuzun ve güvenimizin bekçileri olacak asker adaylarına yapılacak törende, Ahmet Şafak da konser verecek. Askere gidecek gençlere içinde ihtiyaç duyabilecekleri kişisel ürünlerin bulunduğu asker çantası da hediye edilecek.

 

“Askerlerimizi Hep Birlikte Uğurlayalım”

 

Asker uğurlamanın Türk milletinin geleneklerinde önemli bir yer tuttuğunu belirten Temel Karadeniz; Dünyadaki diğer ülkelerden en büyük farkımız, bu görevin kutsallığını farkında olan askerlerimizi güle oynaya yollamamızdır. Kutsal görevlerini yapmak ve vatanımızı savunmak üzere yola çıkacak askerlerimizle, onların onurlu ve gururlu ailelerine, geleneğimizin bir parçası olan asker uğurlama törenini yapacak olmaktan mutluluk duyuyoruz.” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!