İstihdamdan Sonra Yeni Seferberlik “Üreten Türkiye Konuşuyor”

Ülkemizin ekonomik değer üreten kesimlerinin geleceğe olan güvenini artırmak, üretimle ilgili sorunları ortaya koymak ve çözüm önerileri geliştirmek, üretimin önemi konusunda farkındalığı artırmak amacıyla, tüm Türkiye genelinde Üreten Türkiye Konuşuyor temalı toplantılar düzenlenecek. 12 ilde gerçekleşecek olan toplantıları kapsamında 7 Mart Salı günü Ankara TOBB Sosyal Tesislerinde basın toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar Doğan, TOBB, Hak-iş, TESK, Memur-Sen, TİSK, Türk-İş, Türkiye Kamu-Sen, TZOB ile iş dünyası sivil toplum kuruluşları ASKON, MÜSİAD, TİM, TÜGİAD ve TÜGİK Başkan ve temsilcileri katıldı.

İstihdamdan Sonra Yeni Seferberlik “Üreten Türkiye Konuşuyor”
İstihdamdan Sonra Yeni Seferberlik “Üreten Türkiye Konuşuyor” Admin
Bu içerik 285 kez okundu.

Toplantıda konuşan TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar Doğan, ülke ekonomisinin dörtte üçünü oluşturan KOBİ’lerin kendi bölge istihdam ve üretim ortamı için hayati önem arz ettiğini belirterek ‘’ Üreten Türkiye için gerçekleştireceğimiz toplantıların ilkini bu gün Ankara’da yaptık. İki aylık dönemde her bölgeden 12 ilde bölgenin problemlerini dinleyip o bölgeye çözümler üreteceğimiz istişare toplantılarını Gümrük ve Ticaret Bakanlığımız öncülüğünde düzenleyeceğiz. Bölgeler arasındaki ekonomik dengesizliğin ortadan kaldırılması ve KOBİ’lerimizin ekonomiye daha fazla katma değer üretmeleri için yerinde teşhisler yapıp, yerinde çözümler üreteceğimiz bu toplantılar büyük önem arz etmektedir.’’ dedi.

Üreten Türkiye Konuşuyor” Toplantıları 12 İlde Gerçekleştirilecek

İlki Ankara, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sosyal Tesisleri’nde, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi’nin başkanlığında gerçekleştirilen toplantılar Van, Eskişehir, Diyarbakır, Adana, İzmir, Samsun, Edirne, Antalya, Malatya, Bursa, Konya ve Gaziantep’te de yapılacak. Her bölgenin sahip olduğu ekonomik değerlerin, o bölgeye sağlanan destek ve teşviklerin, bölgedeki yatırım imkânlarının ve gelecek beklentilerinin değerlendirileceği toplantılara TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar Doğan ve söz konusu illerin Şube başkanları da katılacak.

 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!