Uçan Ayaklar Flying Steps’in belgeseli başlıyor

Hip Hop kültürünün önemli bir parçası olan B-boy’lar yıllardır dansın bu özgün halini izleyicileriyle paylaşıyor. Flying Steps grubu 1993’te Kadir Memiş tarafından Berlin’de kurulduğunda bu genç dansın takipçileri de izleyicileri de çok az bir kitleye hitap ediyordu. Aradan geçen 24 yılda danslarını mükemmelleştirip kendilerini kanıtlayan grup üyelerinin şimdilerde hayalleri büyük. Avrupa’da ve ABD’de yeni mekânları fethetmek isteyen grup üyelerinin dünü, bugünü ve yarını grubun beyni Vartan Bassil’in gözünden Follow the Steps isimli belgesele konu oldu. Belgesel 12 Mart Pazar gününden itibaren Red Bull TV’den (www.redbull.tv) izlenebilecek.

Uçan Ayaklar Flying Steps’in belgeseli başlıyor
Uçan Ayaklar Flying Steps’in belgeseli başlıyor Admin
Bu içerik 519 kez okundu.

Hip Hop kültürünün Avrupa başkenti Berlin’de 1993 yılında kurulan Flying Steps (Uçan adımlar) dans grubu kurulduklarında ne Hip Hop bu kadar yaygındı ne de dansları büyük bir kitleye hitap ediyordu. Onlar tüm zorluklara rağmen 24 yıl hayallerinden ödün vermeden gelişimlerini tamamladı.

 

Berlin’in Kudamm Caddesi’nde karton kutuların üzerinde break dance yaparak başladıkları kariyerleri bugün dünyanın en büyük sahnelerinin parlak parke zeminlerine ulaştı. Flying Steps grubu Berlin’de Neue Nationalgalerie, Viyana’da Burgtheater, Tokyo’da Orchard Hall ya da Floransa’da Teatro della Pergola Flying Steps, Red Bull Flying Bach (ECHO Klasik Ödülü 2010) ve Red Bull Flying Illusion prodüksiyonlarıyla, Almanya’da yaptıkları prömiyerin ardından 30’u aşkın ülkeyi kapsayan bir turneye çıkmışlardı.

 

Şimdi, bir sonraki adımı atmak için Avrupa’da yeni durakların dışında, ABD’yi fethetmek ve Vartan Bassil’in en büyük hayalini gerçekleştirerek Las Vegas’ta gösteri yapmaya biraz daha yaklaşmak istiyorlar.

 

‘Follow the Steps Breakin’ the World’ adlı belgesel diziyle grubun dans hikâyesini, ailelerini, yaşadıkları zorlukları, motivasyonlarını, kişisel iniş ve çıkışlarını 26’şar dakikalık altı bölümde anlatmaya hazırlanan Red Bull TV, büyüleyici dans performanslarıyla da görsel bir şölen sunacak.

 

ABD, Viyana, Kosova, İsveç, Fransa ve Almanya’da filme alınan belgesel 12 Mart Pazar günü www.redbull.tv’de yayınlanacak. Ayrıca grubun Nisan ve Mayıs aylarındaki Almanya turneleri Münih, Frankfurt, Berlin, Hamburg ve Stuttgart’tan canlı yayınla www.redbullflyingillusion.com sitesinden izleyebilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!