KADINLAR GÜNÜ SERGİ VE KONSERLE TAÇLANDI

8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında yaptığı etkinliklerle bir gün içerisinde 3 bin kadınla buluşan Küçükçekmece Belediyesi, bu özel günü sergi ve konserle taçlandırdı.

KADINLAR GÜNÜ SERGİ VE KONSERLE TAÇLANDI
KADINLAR GÜNÜ SERGİ VE KONSERLE TAÇLANDI Admin
Bu içerik 334 kez okundu.

Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle, Mart ayı boyunca gerçekleştireceği etkinliklerine başlayan Küçükçekmece Belediyesi, bir günde 3 bin kadın ile bir araya geldi. Küçükçekmece Belediyesi’nin kadın çalışanlarına yapılan özel kokteyl ile güne başlandı. Gün boyunca ilçedeki okul, dernek ve AVM’leri ziyaret eden Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, kadınlara gül hediye etti.

 

Küçükçekmece Belediyesi düzenlediği etkinliklere ek olarak, Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi “Kadın Denince” isimli uluslararası resim sergisinin açılışı ve “Kadına Dair Ezgiler” konseri ile bu özel günü taçlandırdı. Sergi açılışına, Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Recep Şencan ve çok sayıda sanatsever katıldı.

 

Kadın Sanatçıların Eserleri Sergileniyor

 

Türkiye (Dilek Yerlikaya), Saraybosna (Meliha Teparic), Suriye (Zain Al Ahmad, İman Hasbani) ve Suudi Arabistanlı (Fatimh Al Nemer) kadın sanatçıların eserlerinden oluşan sergi 20 Mart’a kadar gezilebilecek.

 

Sergide eserleri bulunan tüm kadınlar adına konuşan Suriyeli sanatçı Zain Al Ahmad, Türkiye'de olmaktan memnuniyet duyduğunu ifade ederek, "Suriye'de savaş var. Sizler çok misafirperversiniz ve ben çok mutluyum. Teşekkür ederim" diye konuştu.

 

Kadına Dair Ezgiler

 

Sergi açılışının ardından gerçekleşen konserde Türk sanat müziğinin sevilen sesi Güzin Değişmez ve Neyzen Burcu Karadağ ile kadın virtüözler Safinaz Rizeli, Gizem Sucu, Dilek Zertunç, Canfeza Gündüz unutulmayacak bir konsere imza attı. Kadın bestekârların eserlerinden oluşturulan repertuvar ve Güzin Değişmez’in sesi büyük ilgi gördü.

 

Gün Boyunca Etkinlik 

 

Öte yandan Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, Kadınlar Günü kapsamında Küçükçekmeceli kadınları yemekte ağırladı. Başkan Karadeniz gün boyunca ilçedeki okul, dernek ve AVM’leri ziyaret ederek 3 bin kadının günlerini kutlayarak, onlara gül hediye etti.

 

"Kadınlar Hak Ettikleri Değere Kavuşmalı"

 

Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Recep Şencan ise tüm kadınların gününü tebrik ederek, Kadınlar Günü'nün kadın haklarında ilerleme kaydedilmesi anlamında dönüm noktası olmasını diledi. Şencan, kadınlara günün anısına kırmızı gül hediye etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!