Harika Matematik Sergisi ve Da Vinci Learning Çankırı ve Kuşadası’nda

Harika Matematik Sergisi ve Da Vinci Learning Gezici Sineması 13 – 17 Mart tarihleri arasında eş zamanlı olarak Kuşadası Ticaret Odası ve Çankırı Fatih Sultan Mehmet Çocuk Akademisi’nde çocuklarla buluşacak.

Harika Matematik Sergisi ve Da Vinci Learning  Çankırı ve Kuşadası’nda
Harika Matematik Sergisi ve Da Vinci Learning  Çankırı ve Kuşadası’nda Admin
Bu içerik 653 kez okundu.

Matematiğin eğlenceli ve yaratıcı dünyasını çocuklarla buluşturan Harika Matematik Sergisi ve Da Vinci Learning Televizyon Kanalı Anadolu’daki çocuklarla buluşmak için yeniden yollarda. QNB Finansbank ana sponsorluğunda, IEG ve Da Vinci Learning Televizyon Kanalı işbirliği ile hayata geçen sergi 13 – 17 Mart tarihleri arasında eşzamanlı olarak Kuşadası Ticaret Odası’nda ve Çankırı Fatih Sultan Mehmet Çocuk Akademisi’nde olacak.

 

Minik Eller Büyük Hayaller Platformu kapsamında Türkiye’nin dört bir yanındaki etkinlikler ile çocukları destekleyen proje, çocukların matematiğin temel konularını eğlenceli ve interaktif şekilde öğrenmesine yardımcı oluyor. Aydın’da Kuşadası Ticaret Odası ve Çankırı’da Fatih Sultan Mehmet Çocuk Akademisi’nin destekleriyle kendi merkezlerinde açılacak sergi ve mobil sinema çocuklar tarafından ücretsiz gezilebilecek.

 

Da Vinci Learning çocukları televizyonun karşısından kaldırıyor

Zamansız ve mekansız bir öğrenme üzerine kurulu olan Da Vinci Learning felsefesi, Harika Matematik Tırlarında şehir şehir dolaşarak Gezici Sineması ve Atölyeleri ile öğrenme sürecine aktif bir katılımı destekliyor. Da Vinci Learning Belgesel Kanalı’nın eğlenceli bilim, teknoloji, kültür ve sanat alanlarındaki belgesellerinin yayınlandığı Gezici Sinemasında kanalın en çok takip edilen Artzooka filmleri gösterime girecek ve çocuklar Da Vinci Learning Atölyeleri’nde ek beceriler ile düşünme yeteneklerini geliştirecek.

 

Çocuklar eğlenerek büyüyor, kendilerini keşfediyor

Matematiğin temel konularının eğlenceli ve interaktif şekilde işlendiği ve İlköğretim Matematik Dersi Öğretim Programı’na da uygun olan sergi, Özel Tırlarla yola çıkıyor ve her şehirde yerel yönetimlerin desteğiyle belirlenen mekanlarda sergiler kurularak birer hafta boyunca çocukların ziyaretine açılıyor. Çocuklar, “Dans Eden Geometri”, “Haydi Yuvarla”, “Kule Yapalım”, “Aynadaki Kim” ve “Dev Küp” modüllerinin ve “Da Vinci Learning’nin Atölye” çalışmaları ile “Da Vinci Learning Mobil Sineması”nın yer aldığı sergiyi keyifle geziyor.

 

Harika Matematik Tırı 2017 Turnesi’nde Hedef: 2 Tır ile 3 ayda 22 İl

Çocukların büyük ilgi gösterdiği Harika Matematik Sergisi’nin gezgin tırlarının sayısı, gördüğü yoğun ilgi üzerine Türkiye’de daha fazla çocuğa ulaşabilmek için bu yıl ikiye çıkarıldı. Tırlar

20 Şubat tarihinden itibaren eş zamanlı olarak Türkiye turnesine çıkarak üç ay süresince belirlenen 22 ildeki tüm çocuklara ulaşmayı hedefliyor.

 

Harika Matematik Tırları takvim ve güzergah bilgisi:

13-17 Mart Çankırı ve Aydın, 20-24 Mart Amasya ve Muğla, 27-31 Mart Samsun ve Denizli, 3-7 Nisan Ordu ve Isparta, 10-14 Nisan Trabzon ve Eskişehir, 17-21 Nisan Kayseri ve Kütahya, 24-28 Nisan Nevşehir ve Balıkesir, 1-6 Mayıs Mersin ve Bursa, 8-12 Mayıs Konya ve İzmit, 15-18 Mayıs Konya ve İstanbul.

 

Kendini bir çocuk kanalı olmaktan çok, sorumlu bir eğitim kanalı olarak tanımlayan Da Vinci Learning, şaşırtıcı bilimsel fikirlerin anlaşılabilmesini sağlayan programlar sunarak, akşam yemeğinde masa başında toplanan ailenin konuşmasını sağlamayı ve izleyicilerde evrenin gizlerini ortaya çıkarmaları konusunda merak uyandırmayı amaçlıyor. Çocukları televizyonun karşısındaki koltuktan kaldırıp oynamaya ve keşif yapmaya teşvik eden programları ile ünlü Da Vinci Learning Belgesel Kanalı, milyonlarca ailenin tercihi olarak tüm dünyada yayınlanıyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!