Cumhurbaşkanlığı Sistemine İlişkin Tüm Tereddütleri Giderecek Kitap Yayınlandı

Ankara Büyükşehir Belediyesi BaşDanışmanı,Araştırmacı R. Onur Erim'in "Demokratik Yönetim Biçimlerine Türkiye Katkısı:Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi" başlıklı kitabı geçtiğimiz hafta yayınlandı. İşaret Yayınları'ndan çıkan kitapta Erim, hükümet sistemlerini objektif ve bilimsel bir bakış açısıyla okuyucuya sunuyor. Oldukça sade ve anlaşılır bir dille kaleme alınan kitapta başta başkanlık sistemi ve parlamenter sistem olmak üzere hükümet sistemleri karşılaştırmalı olarak ele alınıyor. Hükümet sistemlerini kitabında avantaj ve dezavantajları özelinde de değerlendiren Erim, cumhurbaşkanlığı sistemini evrensel hükümet sistemleri kümesine Türkiye katkısı olarak işliyor.

 Cumhurbaşkanlığı Sistemine İlişkin Tüm Tereddütleri Giderecek Kitap Yayınlandı
 Cumhurbaşkanlığı Sistemine İlişkin Tüm Tereddütleri Giderecek Kitap Yayınlandı Admin
Bu içerik 310 kez okundu.

 

Akademik kariyerini hükümet sistemleri üzerine ABD'de tamamlayan Erim kitabının referandum öncesi süreçte doğru kararı vermek için okuyucuya yol gösterici olduğunun altını çizmekte. Kitap halkın anlayabileceği bir dilde güncel örneklerle çeşitlendirilmiş, detaydan çok temelle ilgilenen, konuyla ilgili ilk ve tek eser olma özelliğini de taşıyor.

 

R. Onur Erim'in "Demokratik Yönetim Biçimlerine Türkiye Katkısı:Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi" başlıklı kitabı 6 Mart 2017 Pazartesi günü, Four Seasons Otel'de gerçekleştirilecek toplantıyla tanıtılacak. Toplantı saat 10:30'da kahvaltıyla başlayacak. Toplantıya siyaset, akademik ve iş dünyasından da önemli isimlerin katılması bekleniyor.

 

Kitap Tanıtım Toplantısı

Tarih; 6 Mart 2017, Pazartesi

Yer; Four Seasons Otel/İstanbul

Saat; 10:30 - 11:30

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!