Li Keqiang: Makro ayarlamayı pekiştireceğiz

Çin Başbakanı Li Keqiang, bugün sunduğu hükümet çalışma raporunda, Çin'in geçen yıl inovasyon ve makro ayarlama çalışmasını güçlendirerek, ekonominin rasyonel bir seyir gösterdiğini belirtti.

Li Keqiang: Makro ayarlamayı pekiştireceğiz
Li Keqiang: Makro ayarlamayı pekiştireceğiz Admin
Bu içerik 469 kez okundu.Çin Başbakanı Li Keqiang, bugün sunduğu hükümet çalışma raporunda, Çin'in geçen yıl inovasyon ve makro ayarlama çalışmasını güçlendirerek, ekonominin rasyonel bir seyir gösterdiğini belirtti.
Li Keqiang, geçen sene Çin'de reform ve inovasyona dayanan uygulamalar neticesinde, ekonomik büyümenin korunduğunu, sektörel yapıda ayarlanmanın gerçekleştirildiğini, risklerin önlendiğini kaydetti. Li, ayrıca Çin'de aktif mali politikanın ve istikrarlı para politikasının pekiştirildiğini vurguladı.

Başbakan Li, Çin'in ayrıca çeşitli para politikalarıyla, reel ekonomiye destek verdiğini ve sivil yatırımı teşvik eden politikalar ortaya koyduğuna dikkat çekti.

Li, Çin'in ayrıca Renminbi dövizinin oluşum mekanizmasını daha mükemmelleştirerek, rasyonel ve dengeli seviyedeki istikrarı koruyarak, devletin ekonomik ve finansal güvenliğini sağladığını sözlerine ekledi. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!