SURİYELİ ANNELERE ÇOCUKLARIYLA POZİTİF İLİŞKİ KURMA YÖNTEMLERİ ANLATILACAK

İstanbul Şehir Üniversitesi, Maya Vakfı ve Türk Kızılayı’nın işbirliği yaptığı proje 1 Mart’ta başlayacak

SURİYELİ ANNELERE ÇOCUKLARIYLA POZİTİF İLİŞKİ KURMA YÖNTEMLERİ ANLATILACAK
SURİYELİ ANNELERE ÇOCUKLARIYLA POZİTİF İLİŞKİ KURMA YÖNTEMLERİ ANLATILACAK Admin
Bu içerik 1206 kez okundu.

İstanbul Şehir Üniversitesi, Maya Vakfı ve Türk Kızılayı işbirliği ile Sultanbeyli’de yaşayan Suriyeli kadınlara, çocuklarıyla pozitif ilişki kurmalarını sağlayacak bir eğitim çalışması yapılacak. 1 Mart’ta İstanbul Şehir Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ceren Acartürk’ün vereceği eğitimle başlayacak olan proje kapsamında Suriyeli annelere, çocuk işçiliği, çocuklara fiziksel şiddet, çocuk evlilikleri, zorlu yaşam olaylarının etkileri ve sonrasında görülen tepkiler ve pozitif disiplin yöntemleri gibi konularda eğitim verilecek. Türk Kızılayı Sultanbeyli Toplum Merkezi’nin hizmetlerinden yararlanacak olan aileler, verilecek eğitimlerle çocuklarıyla pozitif ilişki kurabilecek.

 

Projenin amacının Sultanbeyli ve çevresinde yoğun olarak yaşayan geçici koruma altında bulunan Suriyeli ailelere çocuklar konusunda bir bilinç yaratmak olduğunu vurgulayan İstanbul Şehir Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ceren Acartürk, “Bu kapsamda Maya Vakfı ve Türk Kızılayı işbirliği ile bir proje başlatıyoruz. 1 Mart’ta başlayacak proje kapsamında Maya Vakfı’ndan Uzman Klinik Psikolog Ezgi Halıcıoğlu ile Sultanbeyli’deki Suriyeli annelere çocuklarıyla pozitif ilişki kurma yöntemlerini anlatacağız. Bu eğitimler kapsamında çocuk işçiliğinin, çocuklara fiziksel şiddet uygulamanın ve çocuk evliliklerinin çocukların ruhsal ve bedensel gelişimleri üzerindeki zararlarını anlatacağız” diye konuştu.

 

Türk Kızılayı, Toplum Merkezi Projesi’ni başlatarak geçici koruma altındaki Suriyelilere psikososyal destek, mesleki eğitimler ve yönlendirme hizmetleri sağlıyor. Sultanbeyli Toplum Merkezi tarafından verilen bilgilendirme seminerlerine ek olarak verilen bu eğitim, Suriyeli annelerin çocuklarıyla olan ilişkilerini kuvvetlendirecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!