Kadınlar erken, erkekler son dakikada uçak bileti alıyor

Türkiye'nin en fazla tercih edilen uçak bileti satış sitelerinden Enuygun.com'un Seyahat Analisti Murat Ekinay, siteden alınan biletlerle ilgili bilgiler verdi. Ekinay'ın açıklamasına göre Enuygun.com üzerinden alınan biletlerde yurt içinde en fazla üç büyük şehre (İstanbul, Ankara ve İzmir), yurt dışında ise Düsseldorf, Bakü ve Amsterdam’a uçuluyor. Kadınlar genellikle biletlerini daha erken satın alırken, erkekler son dakikayı bekliyor.

Kadınlar erken, erkekler son dakikada uçak bileti alıyor
Kadınlar erken, erkekler son dakikada uçak bileti alıyor Admin
Bu içerik 290 kez okundu.

1 TL’ye bile bilet bulundu

Uçakla seyahat edenler için en önemli konulardan biri, zamanlama. Daha uygun fiyatlara bilet bulmak için genellikle erken tarihlerde bilet satın almak gerekiyor. Peki, bu konuda kadınlar ve erkekler arasında nasıl bir fark var? Enuygun.com’un Seyahat Analisti Murat Ekinay, geçtiğimiz yıl içinde Enuygun.com üzerinden satın alınan biletlerle ilgili bilgiler verdi. Ekinay’ın açıklamasına göre siteden 2016 yılında vergiler ve hizmet bedeli hariç 1 TL’ye bile bulunan bilet var: ''Enuygun.com’dan geçtiğimiz yıl içinde bulunan en ucuz uçak biletinin fiyatı, vergi ve hizmet bedeli hariç 1 TL oldu. Tabii bu çok özel bir kampanya fiyatıydı, ama yine de bu bile havayolu ulaşımının karayolundan bile çok daha cazip koşullar sunabildiğini gösteriyor. Özellikle yurt içi biletler artık çok uygun fiyatlı, ancak havayolu kampanyalarıyla yurt dışına da uygun fiyata bilet bulmak mümkün.''

 

Taksitli satışlara ilgi artıyor

Peşin ve taksitli bilet satışlarıyla ilgili de bilgi veren Ekinay, ''Enuygun.com'da biletler çoğunlukla peşin olarak satın alınıyor, ancak 9’a kadar taksit olanağı sunduğumuz için taksitli satışlara olan ilgi de giderek artıyor'' dedi.

 

Kadınlar erkenci, erkekler son dakikacı

Kadınlar ve erkeklerin uçak bileti satın alma alışkanlıkları da farklı. Kadınlar genel olarak biletlerini birkaç hafta veya ay öncesinden alıyor. Buna karşılık erkekler bilet alırken işi son dakikaya bırakıyor. Erkek yolcuların biletlerini genellikle uçuştan bir veya birkaç gün öncesinde aldıkları gözlemleniyor.

 

Yurt içinde üç büyük şehre, yurt dışında Düsseldorf’a uçuluyor

Yurt içinde ve dışında en çok uçulan güzergahlara baktığımızda yurt içinde İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere üç büyük şehre ve Antalya, Adana, Trabzon ve Diyarbakır gibi rotalara, yurt dışında ise genellikle iş dünyasının tercihi olan Düsseldorf, Bakü ve Amsterdam’a yoğun ilgi olduğu görülüyor. Almanya’nın bu denli ilgi görmesinin bir nedeni de burada yaşayan Türk yakınlarını ziyaret etmek isteyenlerin sayısının fazla olması.

 

 

Gidiş-dönüş en kısa aralık 1 saat 45 dakika

Enuygun.com'dan satın alınan biletlerde gidiş ve dönüş uçuşları arasında en kısa aralık 1 saat 45 dakika oldu. Yani bir yolcu gittiği şehirden 1 saat 45 dakika sonra geri döndü.

 

 

Enuygun.com Hakkında:

2008 yılında kurulan Enuygun.com, kullanıcıların 1.000'in üzerinde havayolu şirketi arasından kendileri için en uygun uçak biletini kolayca bulup hızlı ve güvenli şekilde satın almalarını sağlayan, kendi kategorisinde Türkiye’nin en büyük uçak bileti sitesidir. Aylık 10 milyondan fazla ziyaretçiye ve 45 milyonun üzerinde sayfa gösterimine sahip olan Enuygun.com, üstün hizmet kalitesi ve en uygun fiyat yaklaşımı ile her ay 300.000’i aşkın kullanıcının uçak bileti alımı için tercihi oluyor. Android ve iOS kullanıcılarının “Uçak Bileti by Enuygun” uygulaması sayesinde akıllı cihazları üzerinden de kolaylıkla ulaşabileceği Enuygun.com hakkında daha fazla bilgiye www.enuygun.com adresinden ulaşılabilir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!