KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ’NE 28. GENÇ İLETİŞİMCİLER YARIŞMASI’NDAN 3 ÖDÜL

Aydın Doğan Vakfı’nın, İletişim Fakültesi öğrencilerinin gelişimlerine destek olmak, sektöre girmeden önce tecrübe kazanmalarını teşvik etmek amacıyla düzenlediği “Genç İletişimciler Yarışması”nın kazananları belli oldu. 28. Genç İletişimciler Yarışması’nın ödülleri, Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü’nde düzenlenen törenle sahiplerine kavuştu.

KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ’NE 28. GENÇ İLETİŞİMCİLER YARIŞMASI’NDAN 3 ÖDÜL
KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ’NE 28. GENÇ İLETİŞİMCİLER YARIŞMASI’NDAN 3 ÖDÜL Admin
Bu içerik 391 kez okundu.

37 üniversitenin iletişim fakültelerinden farklı dallarda 772 çalışmanın katıldığı yarışmanın ödül törenine iş ve medya dünyasından önemli isimler katıldı. Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Aydın Doğan Vakfı Başkanı Hanzade Doğan Boyner genç iletişimcileri tebrik ederek, “Projeleriyle yarışmaya başvuruda bulunan her öğrenci benim kalbimde birincidir” dedi.

‘Reklam filmi senaryosu’ kategorisinin birincisi Kadir Has Üniversitesi’nden

 

28. Genç İletişimciler Yarışması Reklam Filmi Senaryosu kategorisine Kadir Has Üniversitesi Reklamcılık Bölümü damga vurdu. Sena Yeniçeri Head & Shoulders projesiyle kategori birincisi oldu. Can Akalın ve Buğra Yağız Kıraç OMO – Günümüzün Anneleri Projesiyle ikinci olurken, Ercan Batuk internet reklamı kategorisinde ödüle layık görüldü.

Öğrencilerini bu tür yarışmalara katılmalarını teşvik ettiklerinin altını çizen Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sevda Alankuş, “Öğrencilerimiz reklam atölyemizde çok profesyonelce çalışıyorlar. Ürünlerini ortaya çıkarırken ciddi emek harcıyorlar ve katıldıkları tüm yarışmalardan ödülle dönüyorlar” dedi. Ödül almanın tek başına önemli olmadığını belirten Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümü Başkanı Prof. Dr. Asker Kartarı, “Önemli olan o ödülün bir gösterge olması. Demek ki burada yapılan iş sektördeki bir ihtiyacı iyi bir şekilde karşılıyor onun için de çocuklarımız ödüllendiriliyor. Bu, eğitim programının doğru yürüdüğünü, öğrencilerimizin kendilerine verileni iyi bir şekilde aldığını ve aldıklarını da yaptıkları işlere iyi bir şekilde yansıttıklarını gösteriyor. Türkiye’nin genç iletişimcilere çok ihtiyacı var” açıklamasında bulundu.

‘Öğrencilerimiz için zaman ve enerji harcamaktan keyif alıyoruz’

 

Öğrencilerinin kendi branşlarında ulusal ve uluslararası birçok yarışmaya katıldığına ve hemen hepsinden ödül aldıklarına dikkat çeken Kadir Has Üniversitesi Reklam Atölyesi Yönetmeni Serpil Yıldız Özdemir, “Başarımızın iki önemli sebebi var. İlk olarak öğrencileri çok seven ve onlar için zaman ve enerji harcamaktan çok keyif alan bir ekibimiz var. Kişisel olarak 20 yıllık bir reklamcılık tecrübemin olması da çocuklar için bir avantaj. Yaratıcı tarafta uzun süre reklam yazarlığı ve kreatif direktörlük yaptığım için iyi, yaratıcı ve ödül alacak işten anlamam daha kolay oluyor. İkinci ve en önemli neden ise tutkulu, heyecanlı, çalışkan ve hırslı gençlerle çalışıyor olmamız. Onlar bizi motive ediyor ve zorluyor. Dolayısıyla bu başarı öğrencilerimizin” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!