FİNANS SEKTÖRÜNÜN LİDERLERİ CEO CLUB FİNANS ZİRVESİ’NDE BULUŞTU

İş dünyasının geleneksel buluşma noktası CEO Club çatısı altında düzenlenen “Finans Zirvesi” Capital ve Ekonomist dergilerinin öncülüğünde, Vodafone Türkiye’nin ana sponsorluğunda gerçekleşti. Türkiye finans sektörünün gelecek hedeflerinin ele alındığı “CEO Club Finans Zirvesi”, sektörün lider isimlerini bir araya getirdi.

FİNANS SEKTÖRÜNÜN LİDERLERİ  CEO CLUB FİNANS ZİRVESİ’NDE BULUŞTU
FİNANS SEKTÖRÜNÜN LİDERLERİ  CEO CLUB FİNANS ZİRVESİ’NDE BULUŞTU Admin
Bu içerik 271 kez okundu.

Capital ve Ekonomist dergilerinin öncülüğünde, Vodafone Türkiye’nin ana sponsorluğunda düzenlenen geleneksel CEO Club toplantısı kapsamında, Türkiye finans sektörünün üst düzey yöneticileri bir araya geldi. SBK Holding’in etkinlik, FuzulEV ve Nef’in yan sponsorluğunda Istanbul Ritz Carlton Oteli’nde yapılan “CEO Club Finans Zirvesi”, Capital ve Ekonomist Dergileri Yayın Direktörü M. Rauf Ateş, Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Derya Hatiboğlu ve Borsa İstanbul Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Himmet Karadağ’ın açılış konuşmalarıyla başladı.

 

CEO Club Finans Zirvesi’ne; T.C. Hazine Müsteşarı Osman Çelik, Türkiye Sigorta Birliği Başkanı Ramazan Ülger, FCI Başkanı ve TEB Factoring Genel Müdürü Çağatay Baydar, Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği Başkanı İlhami Koç, Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği Başkanı Dr. Alp Keler, Emeklilik Gözetim Merkezi Başkanı Cemal Kişmir ve Türkiye Bankalar Birliği Başkanı Hüseyin Aydın konuşmacı olarak katıldı. Türkiye’de finans sektörünün potansiyelinin ve geleceğinin tartışıldığı zirvede, yeni nesil teknolojilerin finans sektörü üzerindeki dönüştürücü etkisi ve Türk bankacılık sektörünün dijitalleşme performansı gibi konular da ele alındı.

 

Derya Hatiboğlu: “Finans sektöründe de dijitalleşmenin öncüsü olmayı hedefliyoruz”

 

 

Türkiye'nin dijitalleşmesine liderlik etme vizyonu doğrultusunda, ülkemizdeki işletmelerin her zaman ve her yerde dijital iş ortağı olarak tek çatı altında çözümler sunduklarını belirten Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Derya Hatiboğlu, şunları söyledi: “Yarına Hazırım çatısı altında kurumsal müşterilerimizin telekomünikasyon ve teknoloji ihtiyaçlarına yönelik uçtan uca geliştirdiğimiz ve uyguladığımız çözümler ile, yüksek mobilite ve verimliliğe ulaşmalarını hızlandırıyoruz. Bu hızlanma aynı şekilde müşterilerimizin hizmet verdiği müşterilere de yansıyor. Vodafone ve Accenture işbirliği ile hazırlanan Dijitalleşme Endeksi’ne göre Türkiye’de finansal hizmetler sektörü, %81’lik skoruyla dijitalleşme performansı açısından lider konumda yer alıyor. Bununla birlikte, finansal hizmetler sektöründe rekabette geride kalınmaması için yeni teknolojilere yapılan yatırım kritik önem taşıyor. 2018 yılında bankacılık sektöründe Nesnelerin İnterneti (IoT) alanında yapılacak yıllık harcamaların bu seneye göre %31 oranında artarak, 153 milyar doları bulması bekleniyor. Finans sektöründe yaşanan dijital dönüşüm, sektördeki şirketlerin akıllı teknolojiler sayesinde büyüme, verimlilik, kârlılık ve rekabet potansiyelini doğrudan artırmasını sağlamaya devam edecek. Bu kapsamda, geleceğin dijital dünyasına ve rekabet ortamına bugünden hazır olmak isteyen işletmelere sunduğumuz çözümler ile, her sektörde olduğu gibi finans sektöründe de dijitalleşmenin öncüsü olmayı hedefliyoruz.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!