‘Bekir Develi ile Annemin Yemeği’ Yeni Bölümleri ile TRT1 Ekranında!

TRT 1’in sevilen programı “Bekir Develi ile Annemin Yemeği”, Cumartesi ve Pazar günü saat 16.45’te yeni bölümleri ile TRT 1 ekranında olacak.

‘Bekir Develi ile Annemin Yemeği’ Yeni Bölümleri ile TRT1 Ekranında!
‘Bekir Develi ile Annemin Yemeği’ Yeni Bölümleri ile TRT1 Ekranında! Admin
Bu içerik 365 kez okundu.

TRT 1 ekranlarında başlayan yemek kültürü programı ‘Bekir Develi ile Annemin Yemeği’ Anadolu’nun unutulmaya yüz tutmuş geleneksel yemek tariflerini, Anadolu insanının misafirperverliğini ve yöre kültürünü ekrana taşımaya devam ediyor. Ekranların sevilen yüzü Bekir Develi’nin sunduğu program 18 Şubat Cumartesi günü on üçüncü bölümü ve 19 Şubat Pazar günü on dördüncü bölümü ile TRT 1 ekranlarında izleyiciyle buluşacak.

 

Cumartesi ve Pazar günleri saat 16.45’te ekrana gelen ‘Bekir Develi ile Annemin Yemeği’ programında yeni neslin öğrenmeye ve yapmaya üşendiği, Anadolu’nun tarihi kadar eski lezzetlerini yeniden canlandırmak için Anadolu köyleri karış karış geziliyor. Yöresel lezzetlerinin arşivlendiği programda, anneler, nineler ve teyzeler hem eğleniyor, hem de köy meydanında genç nesillere ve gelinlik kızlarına yemek yapmayı öğretiyorlar.

 

13. Bölümde Neler Olacak?

Bekir Develi ile Annemin Yemeği bu haftaki ilk bölümde Gaziantep'e konuk oluyor. Gaziantep' te 1900'lü yıllarda inşa edilen konak şu an Hasan Süzer Etnoğrafya Müzesi olarak hizmet vermekte. Büyükşehir Belediyesi tarafından restorasyon çalışmaları başlatılan müzenin bahçesine kurulan açık hava mutfağında Fırat Üniversitesi İstatistik Mezunu olan Oya'ya anneannesi Güner Hanım aşçıbaşılık yapacak. Güner hanım, hoş sohbeti ve verdiği püf noktalarıyla mutfağa canlılık katarken, genç aşçı Oya, nohut, et ve yoğurt ile 'şiveydiz' ve 'ekşili ufak köfte' yapmayı öğrenecek. Bekir Develi’nin renkli sunumuyla Annemin Yemeği'nde 18 Şubat Cumartesi günü saat 16.45’te da TRT1 ekranlarında yayınlanacak.

 

 

14. Bölümde Neler Olacak?

Bu pazar Hatay-Yayla Dağı-Ay Işığı köyüne konuk olan Bekir Develi ile Annemin Yemeği, 4-5 nesli eğiten Ay Işığı İlkokulu'nun bahçesinde birbirinden güzel lezzetlere ev sahipliği yapacak. Bu köyün bir özelliği de okuma-yazma oranının yüksek olması. Açık hava mutfağında bu bölümde, Emine nine torunu Öznur'a köyün yöresel lezzetleri olan 'Toppuş Oruk” yani Kuyruklu Köfteyi ve 'Kuru Tene Yemeği’ni yapmayı öğretiyor. Genç aşçı ninesinin verdiği talimatlara harfiyen uyarak şahane bir sofra hazırlayacak. Renkli sunumuyla Bekir Develi ile Annemin Yemeği 19 Şubat Pazar günü 16.45' te TRT1 ekranında.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!