Yangında Yükselen Değer Volkan

Çoğu zaman siren sesleri eşliğinde geçtiklerinde fark ettiğimiz itfaiye araçları kamu hizmeti veriyorlar.

Yangında Yükselen Değer Volkan
Yangında Yükselen Değer Volkan seobaz
Bu içerik 263 kez okundu.

 

            Çoğu zaman siren sesleri eşliğinde geçtiklerinde fark ettiğimiz itfaiye araçları kamu hizmeti veriyorlar. Kimi zaman bir yangına, kimi zaman ise trafik kazalarında araçta sıkışan insanların yardımına koşuyorlar. Zaman ve teknoloji gelişimi ile itfaiye araçları da gelişim gösteriyorlar. Birçok farklı mekânda yangın tehlikesi ile karşılaşabiliyoruz. İniş takımları açılmayan bir uçağın zorunlu inişlerinde, küçük bir kıvılcım ile başlayan orman yangınlarında, elektrik tesisatından çıkan yangınlarda hepsinde başrollerde itfaiye araçları var.

 

            İnsan hayatını kurtarmak yangınların yok edici etkisinden korunmak için canhıraş bir mücadele veren itfaiye erlerinin en büyük yardımcıları ise itfaiye araçları.Yangınlar mekân ve yanan malzeme farkı olarak sınıflara ayrılır. Yaşam alanlarında ki ev ve iş yeri yangınları, hava limanları, orman, yanıcı ve parlayıcı malzeme yangınları farklı tehlike sınıflarında olan yangınlardır. Bütün bu sınıflardaki yangınlar ile mücadele etmek için, farklı ve doğru sınıf araçlara ihtiyaç duyulur. Bir orman yangınına şehir tip itfaiye aracıyla müdahale edilemez.

 

            Özellikle son yıllarda ülkemizde hızla yenileri açılan hava limanlarının modern itfaiye araçlarına ihtiyaç vardır. Uçak kazalarına müdahale eden itfaiye araçlarının özel solüsyon ve köpük püskürtme kabiliyetine sahip, yüksek sıcaklıklara dayanıklı olması gereklidir. 1978`de İzmir`de kurulan Volkan İtfaiye ihtiyaç duyulan sınıflara özgü araçlar üretiyor. http://volkan.com.tr/ adresinden üretilen araçların sınıflarına ve özelliklerine ulaşmak mümkün.

 

            Şehir tipi, merdivenli, hava limanı ve arazi olmak üzere dört ana sınıf üzerinde itfaiye araçları üreten firma, ülkemizdeki yangın ve kazalardan insanımızın en az zarar ile kurtulmasını, ülkemize yakışan teknolojilerini yerli olarak üretmeyi hedefliyor. 135.000 m² alanda üretim yapan firma 300`den fazla kişiye istihdam sağlıyor.

 

            Yıllardır yangınlara karşı mücadele veren Volkan İtfaiye gerek ülkemize, gerekse Dünyanın farklı ülkelerine kendini kanıtlamış itfaiye araçları üreterek, güvenilirliğini kanıtlamıştır. http://volkan.com.tr/adresinden detaylı bilgi alınabilir, iletişim kanallarından Volkan İtfaiye ile iletişime geçebilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!