Kayıp dişler yüzünden zorluk çeken hastalar için diş implantı artık en etkin çözüm

"All On 4” adı verilen sistemle alt ve üst çene kemiğine yerleştirilen 4’er adet implant sayesinde vidalı sabit dişler yapılarak dişsizliğe 1 günde çözüm olunuyor

Kayıp dişler yüzünden zorluk çeken hastalar için diş implantı artık en etkin çözüm
Kayıp dişler yüzünden zorluk çeken hastalar için diş implantı artık en etkin çözüm Admin
Bu içerik 350 kez okundu.

Diş Hekimi Dr. Burak Büyüktürk, diş implantlarıyla kendi doğal dişleriniz gibi fonksiyon sağlayan “All On 4” tekniği ile ilgili resmi internet sitesinde bir yazı yayınladı. Yazısında tekniğin fonksiyonlarından bahseden Büyüktürk, işlemin “kimlere?”, “nasıl?” ve “ne şekilde?” uygulandığını anlattı.

 

“All On 4” tam dişsiz hastalarda belirli açılarla yerleştirilen dört adet dental implant üzerine aynı gün diş protezinin sabitlenmesini sağlayan bir teknik olup, tedavi günü planlandığı şekilde hastaya 4 adet dental implant yerleştirildikten sonra, aynı gün, geçici diş protezi diş implantların üzerine sabitlenerek yapılır diye anlatan Diş Hekimi Dr Burak Büyüktürk’ün verdiği bilgiler ise şöyle;

 

İŞLEM NASIL UYGULANIR?

Dişlerin çekildiği gün implantlarınız yerleştiriliyor ve daha önceden hazırlanan dişler bu implantlar üzerine vidalanarak tedavi tamamlanıyor. Bu sayede 1 gün içerisinde hem fonksiyon hem estetik hem de konfor olarak rahat edeceğiniz sabit dişlerinize kavuşuyorsunuz. Dişleri daha önceden çekilmiş hastalarda da aynı işlem uygulanabilir.

 

HERKESE UYGULANABİLİR Mİ?

Genel sağlığı iyi olan ve çekilen diş bölgesinde ciddi bir enfeksiyonu olmayan her vakaya uygulanabilir.

 

İŞLEMİN AVANTAJI NE?

Bir gün içerisinde dişlerinize kavuşmak bu yöntemin en büyük avantajı. Daha önceleri implantlar yapıldıktan sonra 2-3 ay kadar protez için bekleniyordu. Bu sürede hastalar ya dişsiz geziyor ya da geçici hareketli protez kullanıyordu. Bu yöntem sayesinde bu zor dönem bir an önce atlatılıyor. Diğer bir avantajı ise başka cerrahi bir işleme gerek duyulmaması.

 

DEZAVANTAJLARI NE?

Cerrahi ve protez aşaması aynı gün yapıldığı için işlem biraz uzun sürüyor. Yoğun sigara kullananlarda, kontrolsüz diyabeti olanlarda, son 6 ay içerisinde kalp rahatsızlığı geçirenlerde, damar içi bifosfonat kullanan hastalarda uygulanması riskli.

 

Dr. Burak Büyüktürk Hakkında

Dr.Burak Büyüktürk 1982’de Bakırköy, İstanbul’da doğdu. Ortaokulu Bakırköy Laboratuar Koleji’nde Liseyi Konya/Ereğli Lisesi’nde bitirdi. 2000 yılında Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ni kazandı. 2005 yılında başarıyla mezun olup Diş hekimi olmaya hak kazanan Dr. Büyüktürk 2005-2006 yılları arasında Damla Tıp Merkezinde Diş hekimi olarak görev aldı. 2006 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Anabilim Dalı’nda doktora eğitimine başladı. 6 yıl süren doktora eğitiminden sonra 2012 yılında doktora ünvanı aldı. Kısa bir süre aynı üniversitenin Ortodonti kürsüsünde Öğretim Üyesi olarak çalıştıktan sonra özel muayenehane açtı. Mesleki gelişimsel için gerek yurt dışı gerekse yurt içi bir çok kurs, kongre ve seminerlere katılmış ve yazılı ve sözlü sunumlar gerçekleştirmiştir.

 

Mesleki İlgi alanları:

  • Lingual ortodontik tedavi
  • Sınıf II malokluzyonların tedavisi
  • Ortognatik cerrahi
  • Üst çene hızlı genişletme
  • Erken yaşta ortodontik tedavi

Türk Diş Hekimleri Birliği, Türk Ortodonti Derneği, Avrupa Ortodonti Derneği, Genç yönetici ve İş adamları derneği ve BNI üyesidir. BNI Rainbow grubunun başkanlığını yürütmektedir.

 

Dr. Büyüktürk çok sayıda sosyal projede de yer aldı. Çok sayıda okulda ücretsiz ağız taraması yaparak çocukların diş fırçalama alışkanlığı kazanması yönünde eğitimler vermiştir. Engelsiz Yarınlar Sosyal, Kültürel ve Yardımlaşma Derneği’ni kurdu. Halen bu dernekte engellilerin yaşam standartlarını arttırmak için faaliyetlerini sürdürmektedir. Okumaya istekli çocuklara destek veren TOÇEV’in gönüllü diş hekimidir. 2000-2007 yılları arasında tiyatro oyunlarında yer aldı ve bir oyunda yönetmen olarak görev aldı. Tenis ve Yüzme en sevdiği sporlardır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!