İstanbul’un ‘Superman’leri griyle savaşıyor

Mr. Hure, Olihe ve Luckypunch mahlaslı üç arkadaş Beyoğlu’nun caddelerinden Karaköy’ün sokaklarına kadar gri duvarları renklerle süslüyor. İsimleri saklı, mahlasları duvarlarda yazıyor. Sabah hepimiz gibi işe gidiyor, gece olduğunda sokağa çıkıp griyle savaşıyorlar. Onlar, İstanbul’un graffiticileri. RedBull.com onların hikâyesini Griye İsyan belgeselinde anlatıyor.

İstanbul’un ‘Superman’leri griyle savaşıyor
İstanbul’un ‘Superman’leri griyle savaşıyor Admin
Bu içerik 284 kez okundu.

Mr. Hure, Olihe, Luckypunch mahlaslarıyla tanınan grafitticilerin hilkayesi “Griye İsyan” isimli mini belgesele konu oldu. RedBull.com’un bu yeni belgesel serisinde aynı mahallede büyüyen bu üç arkadaşın grafitti ve şehirle ilişkisi ele alınıyor. Toplam üç bölümden oluşan mini belgesel serisi 9 Şubat Perşembe günü ilk bölümüyle yayında olacak.

 

Mr. Hure aslında bir muhasebeci. Olihe avizeci işletiyor ve Luckypunch gündüzleri bir finans kuruluşunda çalışıyor. Gece olduğundaysa üç arkadaş İstanbul’un gri sokaklarına renk getirmek için sprey boya tüplerini, fırçalarını ve boyalarını toparlayarak dışarı çıkıyor. Beyoğlu’ndan, Karaköy’e bu üçlünün graffiti çalışmalarını görmek mümkün. Mr. Hure’un Beyoğlu İstiklal’deki ‘This is my World’ çalışması 2015’ten bugüne sosyal medyada binlerce beğeni topladı. Hatta öyle ki çalışmayı yerinde görmek isteyenler sırf bu sebeple Beyoğlu’na gidip, grafitinin önünde selfie çektirdi. Bu gizemli üçlü griye açtıkları savaşı Karaköy’e de taşıdı. Ve Karaköy’de 3 yıl önce başlayan dönüşümün temelleri bu graffitilerle atılmış oldu. Böylece Karaköy gri bir esnaf mahallesinden, sanat çalışmalarının yürütüldüğü, kafelerin açıldığı rengârenk bir alana dönüştü.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!