Alleather-IDF İstanbul Deri Fuarı, Sektörün Yüzünü Güldürdü…

Türkiye’nin deri fuarı Alleather-IDF İstanbul Deri Fuarı; başta Rusya olmak üzere uluslararası ziyaretçi akınına uğradı. “Deride Yüksek Ritm”mottosu ile 01-03 Şubat 2017 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenen ve 48 ülkeden 2700’ün üzerinde ziyaretçiyi ağırlayan fuar, sektörün yüzünü güldürdü.

Alleather-IDF İstanbul Deri Fuarı,  Sektörün Yüzünü Güldürdü…
Alleather-IDF İstanbul Deri Fuarı,  Sektörün Yüzünü Güldürdü… Admin
Bu içerik 378 kez okundu.

İngiltere Borsası’na kote uluslararası bir Fuarcılık şirketi olan UBM’in Türkiye’ye inanmaya ve yatırım yapmaya devam ettiğine dikkat çeken UBM EMEA İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Tığlıoğlu, “Alleather-IDF Deri Fuarımız bu yıl 48 ülkeden toplam 2700’ün ziyaretçi ile beklentilerimizi de aşan bir başarıya ulaştı. Ekonomi Bakanlığı ve TİM’in destekleri ile 18 ülkeden Alım Heyeti’ni Fuarımız’da ağırladık. Deri sektörümüzün yeni hedef pazarları olan ABD ve Uzakdoğu ülkelerinden alıcıları Alleather-IDF’e getirdik. UBM’in global gücü ve deneyimi sayesinde deri sektörümüz uluslararası pazarlarda rekabet gücünü arttırdı” dedi.

 

UBM ile birlikte Alleather-IDF İstanbul Deri Fuarı’nı düzenleyen Türkiye Deri Vakfı (TÜRDEV) Yönetim Kurulu Başkanı Kıyasettin Temuçin ise deri sektörünün fuardan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Temuçin“2017 Rusya’da kaybedilen ihracat rakamlarını geri kazanacağımız bir yıl olacak. Sektör temsilcilerimizi uluslararası pazarları Türkiye’ye getiren Alleather-IDF İstanbul Deri Fuarı 2018’deki yerlerini almaya şimdiden davet ediyorum” dedi.

 

UBM ve Türkiye Deri Vakfı (TÜRDEV) tarafından düzenlenen Alleather-IDF İstanbul Deri Fuarı, sektörün tam desteğini aldı. Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), İstanbul Deri ve Deri Mamülleri İhracatçıları Birliği (İDMİB), Deri Tanıtım Grubu (DTG), Türkiye Deri Konfeksiyoncuları Derneği (TDKD), Kürk Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (KSİAD), Saraciye Sanayicileri Derneği (SSD), Alleather-IDF’in destekleyicileri arasında yer aldı.

 

 

“Alleather-IDF’e katılan uluslararası ziyaretçilerden çok memnunuz”

Sektör adına fuarı değerlendiren Deri Tanıtım Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Ruken Mızraklı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Rusya Devlet Başkanı Putin ile olan temaslarının sektöre son derece olumlu yansıdığını ifade etti. Mızraklı, “Alleather-IDF, hem konfeksiyoncuyu hem tabakhaneyi buluşturan bir fuar. Rusya’dan sonra deride en yakın ve yeni hedef pazarımız ABD. Bu nedenle Alleather-IDF’e katılan uluslararası ziyaretçilerden çok memnunuz ve fuarın sektöre hareket getirdiğini rahatlıkla söyleyebilirim” dedi.

 

“Deri sektöründe işlerin 2017 yılının ikinci yarısında düzeleceğine inanıyorum”

İDMİB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Dinç ise deri sektöründe işlerin 2017 yılının ikinci yarısında düzeleceğine inandığını belirtti ve şöyle devam etti: “Türkiye üretim, fiyat ve kalite standartlarını sağlamış bir ülke. Türkiye derisi bugün Rusya’da olsun, Avrupa’da olsun bir markadır. Bu bağlamda ticari ilişkilerimiz devam ediyor ve biz Alleather-IDF üzerinden bu ilişkileri sürdürme çabasındayız.” dedi.

 

“Rusya ve Türkiye, Serbest Ticaret Anlaşması imzalamalı”

 

Fuar, sektöre dair önemli etkinliklere evsahipliği yaptı. Alleather-IDF İstanbul kapsamında gerçekleştirilen ‘Deri Sektörü'nün Dünü, Bugünü ve Yarını’ konulu panelde, Rusya pazarındaki gelişmeler değerlendirilirken, iki ülke arasındaki ihracatın yol haritası da konuşuldu. Ekonomi Programı Yapımcısı Hande Berktan’ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen panelde konuşan Moskova Çevre Bölgesi Sanayi ve Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Vadim Vinokurov, Türk – Rus ticari ilişkilerinin iyiye gittiğini söyledi.

 

“WGSN, 2018 Yılı Deri ve İlkbahar-Yaz Makro Trendleri’ni Alleather-IDF İstanbul’da açıkladı”

 

Moda ve stil endüstrisi alanında Dünya’nın lider trend araştırma, analiz ve bilgi servisi WGSN, 2018 Yılı Deri ve İlkbahar/ Yaz Makro Trendleri’ni Türkiye’nin en büyük deri fuarı Alleather-IDF İstanbul’da açıkladı. WGSN Türkiye, Orta Doğu, Yunanistan Bölge Direktörü Müjde Abdiş Güçlü Trend Area'da düzenlenen Trend Semineri’nde, ‘Slow Futures’, ‘Kinship’, ‘Youth Tonic’ ve ‘Psychotropical’ başlıklı İlkbahar - Yaz 2018 sezonuna ait 4 Makro Trendi anlattı ve deri sektöründeki yenilikleri ve gelişmeleri paylaştı.

 

Alleather-IDF İstanbul Deri Fuarı Trend Alanı’yla da beğeni toplandı. Tasarım ve düzenlemesi Deri Giysi Tasarımcısı Feyza Aktulga ve Tasarımcı Zuhal Canyurt tarafından gerçekleştirilen Trend Alanı, ‘Saf Minimal’, ‘Asya Bahçesi’, ‘Sanat Efekti’, ‘Genç Hisset’ ve ‘Yeni Doğu’ konseptlerine sahip 5 bölümden oluştu.

 

 

1-3 Şubat 2017 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde yapılan Alleather- IDF İstanbul Deri Fuarı’nda başta deri konfeksiyon firmaları olmak üzere deri ve deri aksesuar ürünleri, deri aksesuarları, bitmiş deri ve kimyasalları gibi ürün grupları yer aldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!