Dünyanın En Büyük Oyun Şirketi TENCENT, 5 milyon dolar Yatırımla Türk Oyun Pazarına Giriş Yaptığını Açıkladı

Dünyanın en büyük oyun şirketi Tencent, yeni mobil MOBA oyunu “Strike of Kings” Türkiye Lansmanı’nı Gaming İstanbul (GIST) 2017’de gerçekleştirdi.

Dünyanın En Büyük Oyun Şirketi TENCENT, 5 milyon dolar Yatırımla Türk Oyun Pazarına Giriş Yaptığını Açıkladı
Dünyanın En Büyük Oyun Şirketi TENCENT, 5 milyon dolar Yatırımla Türk Oyun Pazarına Giriş Yaptığını Açıkladı Admin
Bu içerik 428 kez okundu.

Dünyanın en büyük oyun şirketi Tencent, yeni mobil MOBA oyunu “Strike of Kings” Türkiye Lansmanı’nı Gaming İstanbul (GIST) 2017’de gerçekleştirdi.

 

Dünya oyun pazarının %50’sinden daha fazlasını elinde bulunduran TencentGaming İstanbul 2017’de gerçekleştirdiği basın toplantısında, yeni 5V5 Mobil MOBA Oyunu “Strike Of Kings” ile Türk oyun pazarına 2017 yılında 5 milyon dolar yatırım yapacağını açıkladı. Tencent, ilk yıl için yatırım harcamalarını reklam, e-spor, lokalizasyon çalışmaları ve kampanyalara ayıracak.

 

 

Türkiye, “Strike of Kings” oyununun halka açık olarak duyurulduğu ilk pazar olma özelliğini taşıyor.

 

Türkiye, “Strike of Kings” oyunun halka açık olarak duyurulduğu ilk pazar olma özelliğini taşıyor. Tencent Denizaşırı Pazarlar, Pazarlama Direktörü Vincent Gao, “Türkiye, mobil oyunda en yüksek potansiyele sahip ülkelerden biri. Avrupa ve Asya arasındaki ayrıca Batı ve Doğu arasındaki köprü olması açısından da çok önemli. Doğu’da başarılı olan bir oyunun Batı’ya yayılması için ilk istasyonun Türkiye olması gerekiyor.” açıklamasında bulundu.

Dünyanın en büyük internet şirketlerinden ve dünyanın en büyük oyun şirketi olan Tencent 1998 yılında kuruldu. Kurulduğundan bu yana çeşitli platformlarını, internet kullanıcılarının iletişim, bilgi, eğlence, finans servisleri ve benzer diğer ihtiyaçlarını karşılaması için bir araya getirdi. Sadece kullanıcı servisleriyle yetinmeyen TencentTencent Games’i kurarak 2015’te 11,1 milyar dolar gelir elde etti.

 

Oyun sektörüne giren Tencent Games, mobil oyunlara ağırlık vererek, farklı türlerdeki bilgisayar oyunlarını mobile taşıdı. Tencent, gelirinin %50’sini mobil oyunlardan sağlıyor.

 

 

 

120 bin TL’lik E-spor Turnuvası

 

 

“Strike of Kings”, İstanbul Kongre Merkezi’nde 2-5 Şubat tarihleri arasında, Gaming İstanbul 2017’de kurulan stant alanında profesyonel ya da amatör, tüm fuar katılımcıları tarafından deneyimlenebilecek.

 

 

TencentGaming İstanbul 2017’de herkese açık olarak, 120.000 TL ödüllü “Strike of Kings” e-spor turnuvası düzenliyor. Bu turnuvada oyunu en iyi oynayan oyuncular, para ödülü ve Monster Notebook’un oyun canavarlarından biri olan Abra A5 V8.1.2 model oyun bilgisayarını kazanma şansına sahip olacaklar.

 

“STRIKE OF KINGS” Öne Çıkanlar: Mobil’de Oynadığınıza İnanamayacaksınız!

Tencent’in oyun sektöründe en sevdiği tür MOBA. Tencent Games’e göre; MOBA strateji ve de aksiyonu bir araya getirirken, kişisel kapasitenin yanında takım oyununun da gerekli olduğu en çok oynanan oyun türlerinden biri.

MOBA herkesin kolayca oynayabileceği bir oyun olmaması ve oynanış dinamikleri zor olduğu için, Tencent kolay oynanabilir bir MOBA olan Honor Of Kings’i yayınladı ve bu oyun Çin oyun tarihinde yeni bir rekor kırarak günlük 70 milyon aktif kullanıcı ve 4+ milyon dolar günlük gelir elde etti.

 

Tencent, ilk yarattığı MOBA türü oyunu global markete taşımak adına, daha gelişmiş bir MOBA oyunu olan Strike of Kings’i yaratarak bu heyecanını bütün dünya ile paylaşıyor.

 

“Strike of Kings”, iki elle oynanma özelliğini geliştirerek oynanabilirliği maksimuma çıkarttı.

Otomatik atak ve hızlı silah alma sistemiyle, kullanıcıların detaylarda boğulmamasını sağlıyor.

 

15 dakika süren oyunlar , mobil cihazlarda PC kalitesinde 5v5 mantığı ile kullanıcıların en üstün MOBA deneyimini yaşamasını sağlıyor.

 

“Strike of Kings” müziklerinin yaratıcısı, dünyaca ünlü film bestecisi olan Hans Zimmer

  •  

 

 

Tencent Games Hakkında

Tencent Games dünyanın hem kullanıcı hem de gelir bakımından en büyük oyun şirketi olmuştur. Tencent Games, 2015 yılında, 11,1 milyar dolar gelir elde etti. Dünya çapında, Tencent, Riot Games (League of Legends) ve Supercell (Clash of Clans, Clash Royale)’in ana şirketi ve Netmarble, Miniclip, Activision, Pocket Gems, Zam’ın hissedarıdır.

Diğer oyun şirketleriyle karşılaştırıldığında, Tencent’in gücü mobil oyundan geliyor. Geçen 5 senede, Tencent farklı türlerdeki PC oyunlarını başarıyla mobile taşıdı. Bunlar FPS/RPG/Spor/Casual/MOBA türlerini içeriyordu. Tencent 2016’da mobil oyunlar gelirinin %50’sinden daha fazlasını aldı

 

Tencent Hakkında

Tencent dünyadaki en büyük internet şirketlerinden biridir. (Kasım 2016’da 239 milyar dolar pazar değeri, dünyaca ünlü internet şirketleri arasında 5. sırada yer almıştır.) Kasım 1998’de kurulan Tencent, ileri gelen internet sağlayıcılarındandır. İnsan hayatını internet servisi ile geliştirmek Tencent’in görevi olmuştur. Tencent “Bağlantı” stratejisi altında sosyal platformlar ve dijital içerik servisleri sağlar. Tencent’in Çin’deki ileri gelen internet platformları – QQ (QQ Instant Messenger), Weixin/WeChat, QQ.com, QQ Games, Qzone, ve Tenpay – Çin’in en büyük internet topluluğunu internet kullanıcılarının iletişim, bilgi, eğlence, finans servisleri ve benzer diğer ihtiyaçlarını karşılaması için bir araya getirdi.

31 Haziran 2016 itibariyle, QQ’da bulunan aktif kullanıcı sayısı 899 milyon iken eş zamanlı kullanıcı hesapları da 247 milyon ile zirveyi gördü. Weixin ve WeChat’in aylık aktif kullanıcıları 806 milyondur. Tencent’in geliştirilmesi milyonlarca internet kullanıcısının iletişimini derinden etkilediği gibi yaşam tarzlarını da etkiledi. Bu ayrıca Çin’in internet sanayisine daha geniş bir katılım imkanı sunuyor. Tencent gelişimini ve inovasyon kapasitesini artırmaya bağlı kalırken markasını bu uzun gelişim aşamasında ülke çapında da kuvvetlendirmeye devam ediyor. Tencent, teknolojinin farklı kısımlarının farklı alanlarında patentler aldı; anlık mesajlaşma, e-ticaret, online ödeme servisleri, arama motoru, bilgi güvenliği, oyun ve diğer servisler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!